خانه / استان / مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد تاکید کرد: استفاده از ظرفیت مراکز فرهنگی هنری می تواند در افزایش نشاط اجتماعی موثر باشد
بازدید محمدمهدی احمدی از مجموعه های فرهنگی هنری شیراز/ عکس از علی روزیطلب/ محمدمهدی احمدی، صابر سهرابی، مهدی رنجبر، محسن پرهیزگار، غلامرضا یوسفی نژاد
بازدید محمدمهدی احمدی از مجموعه های فرهنگی هنری شیراز/ عکس از علی روزیطلب/ محمدمهدی احمدی، صابر سهرابی، مهدی رنجبر، محسن پرهیزگار، غلامرضا یوسفی نژاد

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد تاکید کرد: استفاده از ظرفیت مراکز فرهنگی هنری می تواند در افزایش نشاط اجتماعی موثر باشد

مدیرکل حوزه وزارتی و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور در شهر شیراز و همراهی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: بدون شک استفاده از ظرفیت مراکز فرهنگی هنری می تواند در افزایش نشاط اجتماعی موثر باشد به شرط آنکه شرایطی فراهم شود که مردم بتوانند در آن مشارکت کنند.

به گزارش محمدمهدی اسدزاده/ خبرنگار شهرسبز، محمد مهدی احمدی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته با حضور در شهر شیراز از برخی مجموعه های فرهنگی هنری این شهر بازدید کرد.

وی در ابتدا با حضور در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، با کارمندان این اداره دیدار و گفتگوی صمیمانه ای داشت و سپس برای ادای احترام به زیارت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) رفت. درادامه برنامه های خود نیز به بازدید از حافظیه و برخی از مجموعه های فرهنگی هنری شهر شیراز پرداخت. احمدی همچنین در بازدید از مجموعه های پردیس سینمایی گلستان و هنر شهر آفتاب، با اشاره به اینکه بودجه کمی به بخش ها و برنامه های فرهنگی و هنری اختصاص می یابد، اظهارداشت: در حالی که اکثراً شعار حمایت از حوزه فرهنگ و برنامه های آن را مطرح می کنند، اما شاهدیم که بودجه کمتری را به این بخش اختصاص می دهند؛ برهمین اساس ضروری است بخش خصوصی در این حوزه ورود کند و وارد میدان شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه فرهنگ و هنر در این شرایط خاص اقتصادی کشور را شایسته تقدیر و تشکر دانست و گفت: انتظار می رود همه دستگاه ها توان خود را در راستای حمایت از این بخش بکار گیرند.

احمدی با تاکید براینکه بخش خصوصی در چنین شرایطی به کمک دولت آمده است تا مردم را به یک نشاط و شادی اجتماعی برساند، گفت: بدون شک استفاده از ظرفیت مراکز فرهنگی هنری می تواند در افزایش نشاط اجتماعی موثر باشد به شرط آنکه شرایطی فراهم شود که مردم بتوانند در آن مشارکت کنند.

مدیرکل حوزه وزارتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اذعان براینکه انجام چنین کاری علاوه برتامین سود و منفعت شخصی، منفعت اجتماعی را نیز در پی دارد، گفت: مابه عنوان خدمتگزاران مردم وظیفه داریم از همه فعالان بخش خصوصی که در حوزه های فرهنگی و هنری سرمایه گذاری می کنند تشکر و قدردانی کنیم.

وی اضافه کرد: سرمایه گذاران بخش های فرهنگی و هنری همچون مجموعه هنر شهر آفتاب برای کشور نه تنها موجب افتخارند؛ بلکه می توانند الگویی از فرهنگ و تمدن ایران باشد.

احمدی در پایان گفت: این که در مجموعه هنر شهر آفتاب سالن ها به صورت رنگی تفکیک شد ه اند و سالن خانواده با روش های جدید و پیشرو تدارک دیده شده تجربه ای است که در کمتر شهری آنرا مشاهده کرده ام.

محسن خباز، مدیر مجموعه هنرش هر آفتاب نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت های مجموعه تحت مدیریت خودگفت: برای راه اندازی وادامه کار این مجموعه تا کنون ٢١ میلیارد تو مان هزینه شده و با انجام این مهم، برای بیش از ١٠٠ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.