خانه / استان / ١۴٠ فیلم، حاصل زحمات فیلم سازان فارس در سال ٩٧
روح الله رنجبری/ عکس: محمدمهدی اسدزاده
روح الله رنجبری/ عکس: محمدمهدی اسدزاده

١۴٠ فیلم، حاصل زحمات فیلم سازان فارس در سال ٩٧

به گزارش محمدمهدی اسدزاده/ خبرنگار شهرسبز؛ روح الله رنجبری، مدیرگروه امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در گفتگو با خبرنگار شهرسبز گفت: ١۴٠ فیلم، حاصل زحمات فیلم سازان فارس در سال ٩٧ بوده است.

روح الله رنجبری ادامه داد: همچنین سینماگران فارس، در سال ٩٧، بیش از ٢١٠ فیلم را در سینماهای خود اکران کردند که با استقبال مردمی خوبی مواجه شده بود.

رنجبری با اعلام این خبر که در سال ٩٧، پنج جشنواره مهم فیلم در سطح فارس برگزار شده است، خاطرنشان کرد: بزرگترین اتفاق سینمایی سال گذشته، برگزاری جشنواره ملی فیلم فجر در شیراز بود که با افزایش ٣٢ درصدی تماشاچیان روبرو شد.

این کارشناس سینمایی اضافه کرد: هرچند علاقه مردم به سینما و تماشای فیلم های ساخته شده افزایش یافته است، لیکن به دلیل مشکلات اقتصادی پیش آمده، تعداد فیلم های ساخته شده رو به کاهش نهاده که این امر می طلبد که با توجه به نام گزاری امسال به رونق تولید، بخش خصوصی در این راستا همت بیشتری به خرج دهد زیرا که صنعت سینما یک صنعت زود بازده است که می تواند سایر بخش های تولیدی و صنایع دیگر را نیز فعال تر نماید.

 مدیرگروه امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در سال ٩٧، افزایش ١٠ درصدی تعداد سالن های سینما، شرکت های فیلم سازی و مراکز تک منظوره صداگذاری و صدابرداری استان فارس را داشتیم که نشان از افزایش علاقه به صنعت و هنر سینماست.

وی در مورد فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی و بازی های رایانه نیز گفت: هم اکنون در سطح استان فارس ۴۵۶ فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی و ۶۴٧ فروشگاه های بازی های رایانه فعال داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.