خانه / اجتماعی / برگزاری نشست تخصصی اهمیت و ضرورت استفاده از فناوری هسته‌ای به میزبانی دانشگاه سلمان فارسی کازرون
برگزاری نشست تخصصی اهمیت و ضرورت استفاده از فناوری هسته‌ای به میزبانی دانشگاه سلمان فارسی کازرون

برگزاری نشست تخصصی اهمیت و ضرورت استفاده از فناوری هسته‌ای به میزبانی دانشگاه سلمان فارسی کازرون

نشست تخصصی اهمیت و ضرورت استفاده از فناوری هسته‌ای با حضور امام جمعه کازرون، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کازرون، فرماندار شهرستان کوهچنار، هیئت رئیسه دانشگاه سلمان فارسی کازرون، مدیران و روسای اداره‌ها و دستگاه‌های مختلف اجرایی شهرستان‌های کازرون و کوهچنار و روسا و جمعی از اساتید دانشگاه‌ها و مراکز علمی کازرون در سالن اجتماعات استاد علی دوانی دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در ابتدای این نشست که صبح امروز، ۱۹ بهمن ماه برگزار گردید، حجت‌الاسلام صباحی، امام جمعه کازرون طی سخنانی با تشکر از رویکرد دانشگاه سلمان فارسی کازرون در تقویت فعالیت‌های علمی در سطح شهرستان، خاطر نشان نمود: لازم است با حمایت همه جانبه مردم، خیّرین و دلسوزان منطقه از این اقدامات و تداوم بخشیدن به آنها، انتظارها و مطالبات عمومی را به سمت مباحث زیرساختی علمی هدایت نمود تا از این طریق به توسعه پایدار و همه جانبه مبتنی بر نگرش‌های علمی دست یافت.

حجت‌الاسلام صباحی همچنین با تصریح بر لزوم تغییر ذائقه مردم خاطر نشان نمود: مجموعه تلاش‌ها بایستی به سمتی باشد که بتوانیم امیدها و آرزوهای مردم را به سمت افق‌های وسیع‌تر و بلندمدت‌تر هدایت کنیم. در این راستا مباحث مرتبط با حوزه فناوری‌های هسته‌ای، ظرفیت مطلوبی است که به پشتوانه حضور دکتر فریدون عباسی‌دوانی که خود از چهره‌های شاخص ملی در این حوزه محسوب می‌شوند و با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه تأثیرگذار سلمان فارسی کازرون، می‌تواند در سطح شهرستان‌های کازرون و کوهچنار محقق شود.

در ادامه این نشست، یکی از اساتید دانشگاه و متخصص حوزه فناوری هسته‌ای در قالب یک پنل تخصصی، به تشریح ابعاد مختلف تأثیرات استفاده از فناوری هسته‌ای در مناسبات روزانه و عمومی مردم پرداخت. این استاد دانشگاه ضمن مرور دستاوردهای دانشگاهیان کشور در حوزه‌های مرتبط با فناوری‌های هسته‌ای به چگونگی استفاده از این فناوری‌ها در حوزه‌های پزشکی و درمانی، کشاورزی، محیط‌زیست و منابع طبیعی، میراث‌فرهنگی، صنایع و… اشاره کرد.

ایشان همچنین با اشاره به ظرفیت‌های مختلف شهرستان‌های کازرون و کوهچنار برای استقرار فناوری‌های هسته‌ای و تأثیری که استفاده از این فناوری در بهبود کشاورزی منطقه، مدیریت منابع آب، مطالعات باستان‌شناسانه، خدمات درمانی و… می‌تواند برجای بگذارد، ابراز امیدواری نمود با معرفی هرچه مناسب‌تر دستاوردهای فناوری‌های هسته‌ای که منجر به بهبود شرایط زیستی عموم مردم می‌شود و با تکیه به توانمندی علمی دکتر فریدون عباسی‌دوانی و ظرفیت‌ها و ساختارهای موجود علمی مانند دانشگاه سلمان فارسی کازرون، بتوان بسترهای لازم برای استفاده از این فناوری در زندگی و مناسبات روزانه مردم را فراهم نمود.

دکتر غریب فاضل‌نیا، رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون نیز در این نشست با اشاره به رویکرد دانشگاه سلمان فارسی کازرون در جهت تقویت مناسبات علمی در روند توسعه منطقه، خاطر نشان نمود: با حمایت‌های دکتر فریدون عباسی‌دوانی، نماینده محترم شهرستان‌های کازرون و کوهچنار و همچنین با تکیه به دغدغه‌مندی مردم و مسئولین محترم این دو شهرستان و با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی موجود در دانشگاه سلمان فارسی کازرون، تلاش می‌کنیم تا بسترهای علمی لازم برای تحقق چشم‌اندازهای توسعه‌ای منطقه در حوزه فناوری‌های هسته‌ای محقق شود.

دکتر فاضل‌نیا همچنین ضمن قدردانی از حمایت‌ها و همراهی‌های مسئولین ارشد شهرستان‌های کازرون و کوهچنار، ابراز امیدواری کرد با هم‌افزایی ظرفیت‌های موجود و در راستای تحقق بیانیه مأموریت دانشگاه سلمان فارسی کازرون بتوان خدمات علمی مرتبط با فناوری‌های هسته‌ای را به عموم مردم جامعه ارائه نمود.

گفتنی است در حاشیه این نشست نمایشگاهی از برخی از مهمترین دستاوردهای و تولیدات علمی دانشگاه سلمان فارسی کازرون در قالب نمایشگاهی در معرض بازدید شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.