خانه / اجتماعی / رویکردهای بسیار مناسبی در دوره مدیریت جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون در جهت جامعه‌محور نمودن دانشگاه صورت گرفته است
رویکردهای بسیار مناسبی در دوره مدیریت جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون در جهت جامعه‌محور نمودن دانشگاه صورت گرفته است

رویکردهای بسیار مناسبی در دوره مدیریت جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون در جهت جامعه‌محور نمودن دانشگاه صورت گرفته است

صبح روز ۱۴ اسفند ماه، نشست مشترک هیئت رئیسه دانشگاه سلمان فارسی کازرون و رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، با هدف تبادل نظر و کمک به تقویت ظرفیت‌های بالقوه علمی، در سالن کنفرانس دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه سلمان فارسی کازرون، دکتر غریب فاضل‌نیا، رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در این نشست با تشریح رویکردهای مدیریتی دانشگاه سلمان فارسی کازرون و همچنین دستاوردهای این دانشگاه در حوزه‌های مختلف، خاطر نشان نمود: تدوین برنامه راهبردی دانشگاه در دستورکار قرار گرفته و در تلاش هستیم تا با تکیه به نگاه دغدغه‌مندی که در سطوح مختلف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وجود دارد، با ترمیم ساختار تشکیلاتی این دانشگاه، به سمت هرچه کارآمدتر نمودن ساختار دانشگاه و چابک‌سازی این نهاد علمی در مسیر عمل به بیانیه مأموریت در مسیر سیاست‌گذاری‌های کلان و اصولی وزارت علوم حرکت کنیم.  

دکتر فاضل‌نیا در ادامه با تأکید بر اینکه حمایت‌های رو به افزایش مردم شریف شهرستان و منطقه از دانشگاه سلمان فارسی کازرون، انگیزه‌های مضاعفی را در سطوح مختلف این دانشگاه برای ارایه خدماتی مطلوب‌تر به جامعه فراهم نموده است، از تلاش‌های صورت گرفته توسط مدیران و مسئولان گذشته شهرستان کازرون و دانشگاه سلمان فارسی کازرون برای رشد و تعالی این دانشگاه تشکر نمود و افزود: خوشبختانه در حال حاضر با نگاه سازنده و بسیار موثری که از سوی مسئولان مختلف شهرستان، به ویژه دکتر عباسی‌دوانی، نماینده مردم شریف شهرستان‌های کازرون و کوهچنار، جناب آقای مظفری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کازرون و حجت‌الاسلام صباحی، امام جمعه محترم شهرستان در خصوص حمایت‌های همه جانبه از این دانشگاه دنبال می‌شود، امیدهای بسیار زیادی برای نقش‌آفرینی هرچه مطلوب‌تر دانشگاه سلمان فارسی کازرون در مناسبات جامعه و همچنین محوریت آن در مسیر توسعه کازرون به وجود آمده است. با همراهی موثر و دغدغه‌مند مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) که با تکیه به حسن مدیریت دکتر دهقانی توانسته است خدمات موثر و چشمگیری در حوزه‌های مختلف علمی را در سطوح ملی و بین‌المللی ایجاد نماید، امیدها برای گام برداشتن هرچه موثرتر در این مسیر را بیشتر می‌نماید.

در ادامه این نشست، دکتر محمدجواد دهقانی، رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نیز با مروری بر ظرفیت‌ها و بسترهای موجود در این مرکز علمی، خاطر نشان نمود: در حال حاضر خدمات گسترده‌ای از طریق این دو مرکز به دانشگاه‌ها و مراکز علمی مختلف در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی ارایه می‌شود. رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی کشور، رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشورهای اسلامی و رتبه‌بندی جهانی isc و ارزیابی نشریات علمی کشور از جمله خدمات جدید چند ساله اخیر است‌. همچنین برخی برنامه‌ها از جمله رونمایی از سامانه پروفایل عملکرد علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و نیز بزرگترین پایگاه نسخه خطی تحت عنوان پایگاه میراث مکتوب علم و فنآوری از جمله برنامه‌هایی است که بزودی انجام خواهد شد.

رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در ادامه خاطر نشان نمود: راه‌اندازی سامانه جامع صدور کد شناساگر دیجیتال تحت عنوان  DOR به آدرس dorl.net برای شناسنامه‌دار کردن کلیه مقاله‌های علمی کشور و جهان از جمله خدماتی بود که اخیرا در دهه مبارک فجر امسال توسط وزیر محترم علوم، تحقیقات و فنآوری مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

دکتر دهقانی در ادامه افزود: خوشبختانه رویکردهای بسیار مناسبی در دوره مدیریت جدید دانشگاه سلمان فارسی از جمله جامعه‌محور نمودن دانشگاه و ایجاد ارتباط تنگاتنگ دانشگاه‌ با تمام اقشار جامعه صورت گرفته است.

وی همچنین استمرار این رویکرد را توصیه نموده و اظهار امیدواری نمود که تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در منطقه همین روند و رویکرد ارزشمند را دنبال نموده تا با نقش‌آفرینی موثر دانشگاه در سطح جامعه، مردم بتوانند به صورت عملی، تأثیر دانشگاه را در بهبود ساختار های اجتماعی و اقتصادی مشاهده نمایند.

در ادامه این نشست، دکتر احسان منبری، سرپرست معاونت مالی و اداری دانشگاه، دکتر بهروز خسروپور معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه، دکتر لیلا شاملی، مشاور اجرایی رئیس دانشگاه و رئیس حوزه ریاست و دکتر نسیمه نوحی‌جدسی، مشاور رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون در امور زنان و خانواده به ارایه نقطه‌نظرهای مختلفی پیرامون زمینه‌های بالقوه همکاری‌ها و چگونگی تقویت هرچه مناسب‌تر آنها پرداختند.

گفتنی است در ادامه این نشست، رییس مرکز منطقه‌ای علوم و فناوری به اتفاق رییس دانشگاه سلمان فارسی کازرون و تعدادی از مدیران، از پردیس جدید دانشگاه و بخش‌های مختلف بازدید نمودند و از نزدیک در جریان پیشرفت‌های اخیر صورت گرفته از جمله تکمیل ساختمان علوم پایه و نیز سایر پروژه‌ها قرار گرفتند.

لازم به ذکر است که دکتر دهقانی، عضو حقیقی کمیسیون دائمی و نیز عضو هیات امنای دانشگاه سلمان فارسی کازرون  نیز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.