خانه / اجتماعی / تشییع پیشکسوت هنرهای نمایشی بدون حضور مسئولین و تئاتری های معروف فارس/ «شکرریز» غریبانه رفت
تشیع استاد شکرالله شکرریز/ عکس: محسن تورع
تشیع استاد شکرالله شکرریز/ عکس: محسن تورع

تشییع پیشکسوت هنرهای نمایشی بدون حضور مسئولین و تئاتری های معروف فارس/ «شکرریز» غریبانه رفت

به گزارش محسن تورع؛ مراسم تشییع پیکر استاد عزیزالله شکرریز، پیشکسوت هنرهای نمایشی فارس امروز (۱ آبان) در شیراز برگزار شد، از نکات قابل توجه این مراسم نبود هیچ کدام از مسئولین حتی در حد کارشناس و هنرمندان تئاتری معروف و غیر معروف استان حضور نداشتند، این مراسم از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه در آرامستان «دارالرحمه» شیراز برگزار شد، همچنین دارالرحمه شیراز هم فاقد قطعه هنرمندان بوده و از این رو پیکر استاد شکرریز در قطعه معمولی به خاک سپرده شد.

استاد شکرریز از هنرمندان هنرهای نمایشی بود و در مراسم تشییع و تدفین وی، تنها استاد حیدرپور و پسرش که همه ساله تعزیه حضرت شاهچراغ (ع) را در دهه کرامت اجرا می کنند، حضور داشتند.

همچنین مراسم ختم این پیشکسوت عرصه نمایش دوم آبان ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۶ و ۳۰ دقیقه در حسینیه «ثامن الحجج» واقع در بلوار احمدی، جنب مجتمع انتظامی شهید فعال برگزار می شود.

استاد شکرریز عروسک گردان عروسک «مینا» از عروسک های قدیمی نمایش شیراز بود، بر اساس شنیده ها این عروسک در حدود یکصد سال توسط مرحوم حبیب شکرریز پدر مرحوم شکرریز از پاکستان به شیراز آورده و یکی از پایه های اصلی عروسک گردانی شیراز می شود.

مرحوم شکرریز از چندماه پیش به علت تصادف به کما رفته بود تا روز گذشته (۳۰ مهر) جان به جان آفرین تسلیم و خانواده هنری فارس در ماتم زده کرد، وی نوازنده و بازیگر نقش های «سیاه بازی» و «خیمه شب بازی» و عروسک گردان عروسک «جی جی بی جی» از دیگر عروسک های سنتی شیراز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.