خانه / اجتماعی / برگزاری نمایشگاه کتاب سبب پیشبرد اهداف فرهنگی است
افتتاحیه نمایشگاه کتاب شیراز/ دوم آذر97/ آیت الله شیخ لطف الله دژکام/ عکس: زلیخا بنی ایمان
افتتاحیه نمایشگاه کتاب شیراز/ دوم آذر97/ آیت الله شیخ لطف الله دژکام/ عکس: زلیخا بنی ایمان

برگزاری نمایشگاه کتاب سبب پیشبرد اهداف فرهنگی است

به گزارش شهرسبز؛ دکتر آیت الله لطف الله دژکام امروز (۳ آذر) در افتتاحیه هفدمین نمایشگاه کتاب فارس در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اظهار کرد: افتتاحیه نمایشگاه همزمان با میلاد پیامبری است که معجزه و آغاز نبوتش کتاب است.

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به تعریف کتاب در سوره ابراهیم و هدایت از تاریکی به نور و اشاره تقدیر از پژمان ضیائیان، بیان کرد: پژمان ضیائیان را از عکس های زیبای وی می شناسم و اینکه در این نمایشگاه از هنر ایشان تقدیر می شود خیلی پسندیده است.

امام جمعه شیراز افزود: برگزاری چنین نمایشگاه هایی در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی نظام‌ جمهوری اسلامی موثر است.

علی اصغر کاراندیش مروستی امروز (۳ آذر) در افتتاحیه هفدمین نمایشگاه کتاب فارس در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی با اشاره به لزوم توجه به حوزه فرهنگ و کم کاری در این حوزه، اظهار کرد: اگر کشوری توسعه فرهنگی پیدا نکند در حوزه های سیاسی و اجتماعی نمی تواند توسعه یابد.
معاون حقوقی و امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تحقیق و پژوهش فقط با مطالعه می تواند انجام شود، بنابراین از نمایندگان تقاضا دارم در تخصیص بودجه فرهنگی اهتمام بخشند.
کاراندیش با اشاره به برگزاری ۳۷۳ نمایشگاه استانی و تأثیرات این نماشگاه ها در ارتقای فرهنگ، خاطرنشان کرد: حمایت از ناشران و در دسترس قرار دادن کتاب ها برای مردم از اهداف نمایشگاه است.
معاون حقوقی و امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متذکر شد: تمرکز زدایی در برنامه ریزی و اجرا، تفکیک زیرساخت های اجتماعی و فرهنگی، انتخاب پایتخت کتاب ایران، تقدیر از گروه های برگزیده در ترویج کتابخوانی، انتخاب روستاهای برگزیده کتابخوانی، جام باشگاه های کتابخوانی که تاکنون هشت هزار باشگاه با ۵۰۰ هزار عضو؛ طرح های فصلی و پرداخت یارانی، مسابقات کتابخوانی، کتابخانه های سیار در مناطق تهران و افتتاح غرفه حقوق شهروندی در نمایشگاه کتاب و توزیع پنج هزار بروشور از اقدامات دولت در ترویج کتابخوانی است.
وی خبر داد: در سال آینده جایزه کتاب سال در حقوق شهروندی در نمایشگاه های کتاب برگزار شود.
یدالله رحمانی امروز (۳ آذر) در افتتاحیه هفدمین نمایشگاه کتاب فارس در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی با بیان اینکه پیشرفت ها همواره از دریچه کتاب شکل  گرفته، اظهار کرد: تمدن های بشری از راه کتاب پدید آمده و گسترش افتاده است.سرپرست استانداری فارس با بیان اینکه دین اسلام انسان ساز است، افزود: اسلام به حدی به دانایی تاکید دارد که معجزه و راه گسترش را کتاب قرار داده است.

وی با اشاره به سخنوران و شاعران و نویسندگان ایران بیان کرد: سخنگویان فرهنگ ساز ایران پیام صلح را به گوش مردم جهان رساندند و این از طریق کتاب های انها صورت گرفته است.

رحمانی با اشاره به سابقه شیراز در فرهنگ و ادب، متذکر شد: نمایشگاه کتاب یکی از عرصه های تبادل اندیشه و فرهنگ است تا حیات فرهنگی جریان خود را دنبال کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از خطرناک ترین تهدید ها کاهش کتابخوانی است، بدون فهم درست از نسل ها نمی توان نیازهای آنها را شناخت و برنامه ریزی کرد، باید با مطالعه راه های افزایش کتاب به سبد خرید خانوار را پیدا کرد.

سرپرست استانداری فارس تاکید کرد: رسانه ها برای پرهیز از روش های تکراری و ناکارآمد اقدامات تازه به کار ببرند و آسیب شناسی کرده و مطالبات واقعی مردم و ناشران را رصد کرده و بیان کنند.

رحمانی با بیان اینکه اصحاب قلم اصحاب اندیشه های پاک هستند، گفت: امید است هفدمین نمایشگاه کتاب فارس در راه اهداف خود به خوبی عمل کرده و موفق عمل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.