خانه / استان / تحلیل بارندگی ۵۴ ساله کازرون
میزان بارندگی در کازرون از سال 40 تا 94
میزان بارندگی در کازرون از سال 40 تا 94

تحلیل بارندگی ۵۴ ساله کازرون

به گزارش محمودرضا پولادی؛ آیا مایلید که از وضعیت بارندگی سال های گذشته در کازرون آگاهی بدست آورید؟ مقایسه آمارها و ارقام سنوات گذشته نکات جالبی را به ما می آموزد

آیا مایلید که از وضعیت بارندگی سال های گذشته در کازرون آگاهی بدست آورید؟ مقایسه آمارها و ارقام سنوات گذشته نکات جالبی را به ما  می آموزد: نخست آمار بارندگی در ۵۴ سال گذشته کازرون:

آمار بارندگی ۵۴سال گذشته به تفکیک سال در جدول زیر آمده است.

میزان بارندگی در کازرون از سال 40 تا 94
میزان بارندگی در کازرون از سال ۴۰ تا ۹۴

آماری که در اینجا ارائه می شود، مربوط است به میزان بارندگی شهرستان کازرون از سال ۱۳۴۰تا ۱۳۹۴ یعنی مربوط به ۵۴  سال گذشته.

آیا شما میدانید پر بارانترین و کم باران ترین سال ها در این ۵۴ سال کدام بوده است؟ یا در کدام دهه بیشترین و کمترین میزان بارندگی را داشته ایم؟

این آمار را به صورت سطحی مورد تجزیه و تحلیل قرار دادم. بر طبق این آمار بیشترین میزان بارندگی در کازرون در سال ۱۳۵۴و به میزان ۱۰۸۳ میلی‌متر و بعد از آن در سال ۱۳۵۰ با میزان ۱۰۰۰ میلی‌متر بوده است.

در مقابل کمترین میزان بارندگی هم در سال ۱۳۴۴ و به میزان ۱۴۵ میلی‌متر و در سال ۱۳۷۲با ۱۷۲.۵ میلی‌متر گزارش شده است.

دهه ۴۰ کم باران ترین دهه با میانگین ۳۶۴ و دهه ۵۰ پر باران ترین دهه با میانگین ۶۹۰ میلی‌متر بوده است. دهه ۶۰ با ۵۰۸ و دهه ۷۰ با ۵۵۱ و دهه ۸۰ با ۴۲۹ میلی‌متر و دهه ۹۰ (فعلا تا بهمن ماه) با میانگین ۳۷۰ میلی‌متر   بارندگی مشخص می باشند و میانگین کل بارندگی در ۵۴سال گذشته کازرون برابر ۴۸۵ میلی‌متر که عددی بسیار عالی و در مقایسه با میانگین کل کشور که ۲۵۰ میلی‌متر می‌باشد بسیار درخشان است.

البته میانگین ده سال گذشته کازرون ۳۴۱ میلی‌متر بوده و این نشانگر کاهش میزان بارندگی ها در یک دهه‌ی گذشته نسبت به ۵۰ سال اخیر می‌باشد.

در این ۵۴ سال ۲سال میزان بارش بالای ۱۰۰۰ بوده است. بقیه موارد نیز در جدول زیر مشخص شده است.

میزان بارندگی در کازرون
میزان بارندگی در کازرون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.