خانه / فرهنگی / آموزش / شهید رجایی از بهمن بیگی خواست تا به فعالیتش ادامه دهد
سکینه کیایی، صابر سهرابی، مهدی امیدبخش در منزل مرحوم محمد بهمن بیگی/ عکس: محمدمهدی اسدزاده
سکینه کیایی، صابر سهرابی، مهدی امیدبخش در منزل مرحوم محمد بهمن بیگی/ عکس: محمدمهدی اسدزاده

شهید رجایی از بهمن بیگی خواست تا به فعالیتش ادامه دهد

به گزارش محمدمهدی اسدزاده/ خبرنگار شهرسبز؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به همراه مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی این اداره و حسن دهقان، رئیس انجمن اهل قلم فارس، ضمن دیدار از سکینه کیایی، فعال فرهنگی و اجتماعی فارس، از وی تجلیل کردند.

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این دیدار گفت: خانه بهمن بیگی یک موزه فرهنگی است که بایستی توجه ویژه ای نسبت به آن صورت گیرد.

صابر سهرابی ادامه داد: وقتی کتاب های بهمن بیگی را می خواندم به ولع خاص او برای خدمت به عشایر محروم و مستضعف پی بردم. چیزی که با شیرینی تمام تر در لابلای سطرهای کتاب، آن را ثبت و ضبط کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: کارها و خدمات بهمن بیگی همه را تحت تأثیر قرار داده است و کسی نمی تواند آن را منکر شود یا از تاریخ حذف کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس خاطرنشان ساخت: بهمن بیگی می توانست همچون بسیاری به تجارت و ثروت اندوزی روی آورد اما کار بزرگ و سختی را آغاز کرد که ثمره آن را امروز در فرزندان عشایر می بینیم. دیگران ثروت اندوختند و نامی ندارند و او فرهنگ اندوخت و نامش همیشه در تاریخ ماندگار شد.

سکینه کیایی، همسر مرحوم محمد بهمن بیگی، که خود نیز از معلمان عشایری بوده است و هم اکنون به عنوان چهره ای فرهنگی شناخته شده است، در این دیدار ضمن تشکر از حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پس از انقلاب و فضای ایجاد شده، بهمن بیگی خانه نشین شده بود که شهید رجایی و دیگر بزرگان و رجال سیاسی مذهبی، از وی خواستند تا دوباره فعالیت های خود را از سر گیرد و ایشان نیز مجدداً به عرصه فعالیت های فرهنگی و آموزشی برگشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.