خانه / فرهنگی / آموزش / برگزاری آیین گشایش مجمع عالی حکمت اسلامی شیراز
آیت الله دژکام، سید احمدرضا دستغیب، حیدر اسکندرپور آیین گشایش مجمع عالی حکمت اسلامی شیراز/ عکس: محمدمهدی اسدزاده
آیت الله دژکام، سید احمدرضا دستغیب، حیدر اسکندرپور آیین گشایش مجمع عالی حکمت اسلامی شیراز/ عکس: محمدمهدی اسدزاده

برگزاری آیین گشایش مجمع عالی حکمت اسلامی شیراز

به گزارش محمدمهدی اسدزاده/ خبرنگار شهرسبز؛ آیت الله لطف الله در نشست گشایش مجمع عالی حکمت شعبه استان فارس با اشاره به آیه ای از سوره مبارکه یس، اظهار داشت: آنچه که برای دستیابی به تمدن اسلامی در مرحله گام دوم انقلاب به آن نیازمندیم این است که حکمت نبوی را در سطح جامعه توسعه و آموزش دهیم.
امام جمعه شیراز در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه علمیه شیراز که عقبه‌ی فلسفی و علمی بسیار قوی داشته است باید حرکت مجمع عالی حکمت در مسیر جهت دهی برای ایجاد و ظهور تمدن اسلامی در جامعه جهانی باشد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در استان فارس در انتهای سخنان خود تصریح کرد: امیدواریم از مجمع عالی حکمت که از امروز در فارس آغاز بکار می‌کند، در جهت دستیابی به اهداف اسلامی بهره‌مند شویم.

مجمع عالی حکمت اسلامی شیراز در آستانه میلاد مسعود امام محمد باقر(ع)، با حضور آیت الله شیخ لطف الله دژکام، امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، و جمعی از مدیران کل، گشایش یافت.

در این آیین آیت الله دکتر شیخ لطف الله دژکام، آیت الله دکتر علی اکبر کلانتری و حجت الاسلام و المسلمین دکتر قاسم کاکایی به عنوان اعضای انتصابی شورای اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی شیراز، احکام خود را دریافت کردند.

آیت الله دژکام در ادامه این آیین ضمن تبریک میلاد مسعود امام محمد باقر (ع) با اشاره به سوابق حکمت و فلسفه در فارس و وجود ملاصدرای شیرازی و علامه دشتکی، گفت: این که صرفاً بگوییم در گذشته چه بوده ایم کافی نیست و ان شاءالله به برکت این میلاد مسعود، بتوانیم رونقی در زمینه حکمت و فلسفه اسلامی در شیراز داشته باشیم.

این عضو شورای اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی شیراز ادامه داد: طرح فلسفه، فقه و حکمت اسلامی در هنر و همایش های مرتبط با آن که پیش از این توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس آغاز شده، باید پس از این در چهارچوبی تکمیل شود تا از این بلاتکلیفی خارج شویم.

وی افزود: باید همه جهات هنر را شناخت و تبیین و توضیح داده شود تا جهت گیری هنر در تمدن اسلامی را شاهد باشیم.

صابر سهرابی نیز در این آیین گفت: از زمانی که آیت الله دژکام در منصب امامت جمعه شیراز قرار گرفته اند، این طلیعه روشن شد که فرهنگ و هنر فارس بتواند در جهت ارتقا و تعالی خویش گام های بزرگی را بردارد.

سهرابی ادامه داد: رویداد امروز می تواند این امید را به اصحاب فرهنگ و هنر فارس نوید دهد که مکتب هنری شیراز و فارس بیش از پیش شناسانده شود.

وی افزود: پیش فرض طرح فلسفه، فقه و حکمت در هنر به ویژه مکتب شیراز، آماده شده است و مراحل پایانی خود را طی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.