خانه / اجتماعی / امروز هرکس با هر حرف یا اقدام خود، خلاف مصالح و سیاست‌های کلی نظام حرکت کند، خواسته یا ناخواسته جاسوس دشمن است
نمازجمعه کازرون-23-شهریور-97/ حجت الاسلام شیخ محمد خرسند
نمازجمعه کازرون-23-شهریور-97/ حجت الاسلام شیخ محمد خرسند

امروز هرکس با هر حرف یا اقدام خود، خلاف مصالح و سیاست‌های کلی نظام حرکت کند، خواسته یا ناخواسته جاسوس دشمن است

به گزارش شهرسبز به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت الاسلام خرسند امام جمعه این شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته (۲۳ شهریور ۹۷) ضمن یاداوری ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) و در آستانه عاشورا و تاسوعای حسینی گفت: مجالس عزاداری و هیئات باید باشکوهتر از هر سال برگزار شود.

خطیب جمعه کازرون با اشاره به اینکه دشمن به طور عریان و آشکارا با استفاده از رسانه های معاند و فضاهای مجازی با عزای امام حسین (ع) اظهار مخالفت می کند تاکید کرد: همه باید تلاش کنند که عزاداری باشکوه و با شعور بیشتری از لحاظ کمی و کیفی نسبت به گذشته برگزار بشود.

وی افزود: در مراسمات سعی شود تا اشعار آموزنده با لحن مناسب خوانده شده، خطبا مطالب مورد نیاز نسل جوان امروز، درسهای عاشورا و حماسه حسینی بیان کنند و توجه ویژه ای به اقامه نماز در روز تاسوعا و عاشورای حسینی و توجه به نظم و بهداشت در ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) صورت بگیرد.

امام جمعه کازرون با توصیه به تداوم عزاداری ها پس از عاشورا ابراز داشت: مراسم عزاداری ها نیز بگونه ای نباشد که شب عاشورا به پایان برسد.  عزاداری ها حداقل تا شب دوازدهم و سیزدهم ادامه پیدا کند و بعد هم در محافل، حسینیه ها و بازار به طور روضه خوانی، ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر حضور همه هیئات در مراسم شب هشتم محرم گفت: مراسم شب هشتم هم تاکید می کنم که انشاله با حضور همه هیئات به صورت متمرکز و به سنت چندسال گذشته که در میدان شهدا برپا بود، باشکوهتر برگزار شود. ما امروز بیش از هر زمانی به این توجهات نیاز داریم. خدای نکرده این مشکلات اقتصادی نباید باعث شود که ما برای امام حسین (ع) کم بگذاریم. امام حسین (ع) طبیب و حلال مشکلات است. ما وقتی مشکلاتمان بیشتر می شود، بیشتر باید به سمت اهل بیت برویم. این مملکت به برکت اهل بیت این امنیت و اقتدار را بدست اورده است و انشاله به برکت اهل بیت هم مشکلات برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به برخی فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان در ۱۵ شهریورماه اظهار داشت: امروز نظام اسلامی با یک جنگ همه جانبه اقتصادی مواجه است که از یک اتاق جنگ و با دقت و اهتمام کامل هدایت می شود. اما در کنار این جنگ، یک جنگ مهم رسانه ای و تبلیغاتی نیز در جریان است که بیشتر اوقات از آن غفلت می شود. یعنی ما امروز دوجنگ با دشمن داریم، یکی جنگ اقتصادی و یکی جنگ رسانه ای است.

وی اضافه کرد: این جنگ هم کاملا معلوم است که توسط آمریکا و اسرائیل و پول کشورهای قارون منطقه مثل سعودی و امارات دنبال می شود و اهداف انها هم از این جنگ، القای آینده مبهم از وضعیت اقتصادی ایران، القای فروپاشی اقتصادی، القای غیرقابل تحمل شدن معیشت مردم، بزرگ نمایی اعترضات و فضاسازی رسانه ای است، برای اینکه این اعتراضات را تبدیل به اغتشاش کنند.

امام جمعه کازرون ادامه داد: نمایش نامطلوب و سیاه نمایی از وضعیت فرهنگی و اجتماعی، القای ناکارامدی نظام اسلامی و نظام ولایت فقیه، گره زدن تمامی مشکلات به رهبری و نیروهای متدین و القای وجود فساد گسترده در نظام که نتیجه آن بدبین کردن مردم نسبت به همدیگر، به مسوولین و به نظام اسلامی است، هدف دشمن از این تهاجم بوده که از تمام ابزار هم استفاده می کند.

حجت الاسلام خرسند وظایف مردم بویژه رسانه ها و نخبگان را از دیدگاه مقام معظم رهبری اینگونه برشمرد: اولا اینکه هیچ دولتی بدون کمک مردم موفق نمی شود. نباید اعتماد مردم از دستگاه های دولتی، قضایی و نیروهای مسلح سلب شود. که البته این مقدار به عملکرد دستگاههای اجرایی، قوای سه گانه، نیروهای نظامی، امنیتی و انتظامی برمی گردد.

وی اضافه کرد: اینکه می بینید یک حرکت تروریستی در شمال غرب کشور اتفاق می افتد و می آیند به یک پاسگاه سپاه و یا مردم بی گناه حمله می کنند، بعد سپاه پاسداران با قاطعیت و شجاعت در یک عملیات غرور آفرین و غافلگیر کننده با هفت فروند موشک نقطه زن در زمانی که سران گروهک تروریستی در کردستان عراق جلسه دارند، دقیقاً آن مکان را مورد اصابت قرار می دهند و ۱۴ نفران به هلاکت رسیده و ده ها نفرشان زخمی می شوند، این مردم را امیدوار می کند. این یک حرکت غرور آفرین، قاطعانه، تهاجمی و به دور از انفعال است. دستگاه های دولتی، مجلس و قوه قضایی هم اگر در کارهایشان اینچنین عمل کنند، مردم امیدوار می شوند. از شعار پرهیز شود و برخورد عملی بشود. لذا کارایی دستگاه ها به عملکرد خود دستگاه ها برمی گردد.

خطیب جمعه کازرون با انتقاد از گفته های برخی از مسوولین بیان داشت: بعضاً می بینیم برخی افراد، مسؤل یا نماینده مجلسی حرف های دشمن شاد کن و منافقانه می زنند که آدم بعضی وقت ها می گوید نکند اینها نفوذی باشند. نماینده ای متأسفانه در همین استان هم هست که آدم از سلامت عقل آنها بعضی وقت ها تردید می کند، در این موقعیت بحث رفراندوم را پیش می کشد. که ما بیاییم از مردم سؤال بکنیم که با ترامپ مذاکره بکنیم یا نه.

وی افزود: خب به چه چیز ترامپ شما دل خوش کرده اید. با آن تجربه برجام که هنوز جوهر مرکبش خشک نشده، آن تجربه مذاکره ترامپ با کره شمالی، آن برخورد ترامپ با روسیه و چین که تازه آنها ابرقدرت هم هستند. شما چه توقعی دارید و مذاکره با یک حیوان وحشی بی منطق بدسیرت چه معنایی دارد. یعنی مشکل امروز کشور این است؟ بجای این بنشینید مشکلات کشور را حل کنید. بجای اینکه در این زمان گرفتاری مردم، دو هفته مجلس را تعطیل کنید و به مرخصی تابستانی بروید، بنشینید مشکلات را حل کنید. مرخصی رفتن چه معنا دارد؟ بجای حرف های نامربوط زدن، بنشینید مشکلات را حل کنید. شما حاضر نیستید از مرخصی‌تان بگذرید.

امام جمعه کازرون ادامه داد: بعد روز قبل از مرخصی طرح تشدید مبارزه با مفسدان رأی نمی آورد. یا اینکه ۲۰۶ نماینده برای تقسیمات کشوری به رئیس جمهور نامه می نویسند. امروز تقسیمات کشوری معضل کشور است؟ خب یک گوشه ای از آن در این شهر خواست برگزار شود، چه مشکلی بوجود آورد. می خواهید واقعاً در جاهای دیگر هم این امتحان را بکنید؟ خب بیایید بنشینید مشکلات اصلی کشور را حل کنید. البته در همین مجلس هم برخی کمیسیون ها در مباحث سؤال و استیضاح بالاخره جلسات و پیگیری های خوبی داشتند. بنای ما بر تضعیف نیست اما ببینید دشمن همان حرف یک نماینده را در تریبون می کند و روی آن مانور می دهد.

خطیب جمعه کازرون با تأکید به مسؤلین بر حرکت در جهت سیاست های کلی نظام تصریح کرد: امروز هر حرف و اقدام خلاف رعایت مصالح و سیاست های کلی نظام که طبق قانون اساسی توسط رهبر انقلاب تبیین می شود، هر کسی خلافش حرکت کند، خواسته یا ناخواسته جاسوس دشمن است، تعارف هم نداریم. دستگاه های اطلاعاتی باید در این مسائل حساس باشند و بررسی و ریشه یابی بکنند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره وظایف مسوولین و نخبگان در شرایط کنونی گفت: رسانه ها از بیان مبالغه در بیان مشکلات و انتقادها که موجب ترویج ویروس بدبینی می شود پرهیز بکنند. جریانات سیاسی از دعواهای سیاسی و دستگاه‌ها از دعوا کردن پرهیز کنند. دولت به سمت استفاده از دیدگاه های کارشناسی در مسائل ارزی بانکی و اقتصادی برود و مسائل کشور را ریشه یابی بکنند.

حجت الاسلام خرسند با توجه به هجمه دشمن علیه رهبری بیان داشت: متأسفانه می بینیم دشمن همان نقطه امید مردم یعنی رهبری را مورد تهاجم قرار می دهد. می گویند چرا مقام معظم رهبری به ضعف های مسوولین تذکر نمی دهند. ایشان چند بار بگویند؟ خودشان در دیدار با خبرگان فرمودند که بنده خودم اهل انتقادم و اهل مسامحه در برخورد با مشکلات و دستگاه های مسوول نیستم، اما تأکید دارم که نحوه گفتن و اقدام کردن نباید به گونه ای باشد که مردم دچار بیماری بدبینی بشوند. فرمودند من در جلسات خصوصی مسائل را می گویم.

وی افزود: خب برخی را ضرورت ندارد مردم هم بشنوند. بالاخره مثل تذکرات ایشان که بعضاً جدی است و پیگیری هایشان بویژه در مسائل اقتصادی. اما نظام ما یک نظام مردم سالاری و تفکیک قواست. برخی مشکلات بدون تعارف باید بگوییم که نتیجه انتخاب خود مردم است. وقتی که انتخابات می شود مسوولیت رابه افرادی می سپارند که چند شعار می دهند و به همان شعارها بسنده می کنند.

امام جمعه کازرون ابراز داشت: خب مردم رأی می دهند، رهبری که نمی تواند مقابل رأی مردم بایستد. او از رأی مردم حفاظت می کند. شما ببینید چقدر تهاجم شد علیه دولت که حتی دولت باید استعفا بدهد، رهبری فرمود که دولت باید با قدرت بایستد، کارش را بکند و به قول هایی که به مردم داده وفا کند. رهبری از رای مردم حراست می کند. همچنان که در در انتخابات های دیگر و در فتنه ۸۸ با قدرت و صلابت از رأی مردم حراست کرد. امروز هم رهبری از رأی مردم حراست می کند.

وی افزود: این یعنی حفاظت از مردم سالاری دینی، این یعنی در جمهوری اسلامی بن بست نداریم و از راه ها و نهادهای قانونی دستگاه ها و قوای سه گانه می توانند و باید مشکلات کشور را حل کنند. و قطعاً هم بدانید بنده با قاطعیت می گویم با لطف الهی و عنایات حضرت ولی عصر و ارشادات مقام معظم رهبری، نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران این مرحله و امتحان سخت را با موفقیت پشت سر خواهد گذاشت.

خطیب جمعه کازرون در ادامه با توجه به افزایش قیمت اجناس متذکر شد: اما باید این را هم به مسوولین بویژه دولت محترم تذکر بدهیم، که بحث نظارت بر قیمت ها در بازار، در شرکتها و کارخانه ها صورت بگیرد. نباید همه فشارها به مردم و طبقات ضعیف وارد شود. متاسفانه امروز هرجنسی را که می خواهیم تهیه کنیم، سه چهار برابر شده است. دولت باید کنترل کند، دستگاههای نظارتی چکار می کنند، بازار عرضه و تقاضا را کنترل کنید.

وی اضافه کرد: هرجنسی که کاملا هم تولید داخل است را گران می کنند و می گویند دلار گران شده است. پول ملی ما که دلار نیست. مردم ما که به دلار حقوق نمی گیرند که به دلار خرج کنند. بنابراین اجناس مورد نیاز و مایحتاج مردم را که نباید با دلار محاسبه کرد. کنترل کنند. به اقشار ضعیف نباید بیش از این فشار وارد شود تا انشاله باصبر و حوصله مردم مشکلات حل شوند. الحق مردم شایسته و قدردان و صبوری داریم، بخاطر ان دلدادگی که به نظام اسلامی و شهدا دارند، دیدید تشییع شهدای گمنام روز گذشته در تهران باشکوه برگزار شد. ما هنوز شهید به کشورمان می اید، نباید فراموش کنیم نباید غفلت زده بشویم. ما فردا مدیون این شهدا هستیم، این را باید هم مسوولین و مردم قدر بدانیم.

حجت الاسلام خرسند با توجه با برخی تحریکات دشمن در ارتباط ایران و عراق در آستانه اربعین حسینی اذعان کرد: ترامپ هم به سرنوشت دیگر روسای جمهور امریکا دچار خواهد شد که حتی جنازه برخی را مار و عقرب هم خورده است. اما اسلام و انقلاب و امام حسین (ع) می ماند. این شیطنت هایی که در روابط ملت ایران و عراق می کنند که عراقی ها در ایران چه کاری میکنند و یا ایرانی ها در امور داخلی عراقی ها دخالت می کنند. در مشهد عده ای را علیه عراقی ها و در بصره عده ای را علیه ایرانی ها تحریک می کنند. همه این ها را بدانید برای اربعین است.

وی ادامه داد: آنها از عظمت امام حسین و اربعین می ترسند. اینکه ۲۰ میلیون انسان با پای پیاده حرکت می کنند. اینکه امام  فرمود راه قدس از کربلا می گذرد، یعنی بدانید که راه قدس از اربعین امام حسین می گذرد. و این اربعین نویدبخش پیروزی امت اسلامی است. لذا معلوم است که دشمن نقشه می چیند.

امام جمعه کازرون اضافه کرد: عده ای هم میگویند دلمان برای فقرا می سوزد و نذورات امام حسین را خرج فقرا بکنید. در این مملکت سالانه چند میلیون مسافر، صدها میلیون ارز خارج می شود و به ترکیه و تایلند و دبی و کشورهای دیگر که بعضا هم برای عیاشی است می روند، چرا آن پول ها را خرج فقرا و نیازمندان نمی کنید. اما نذری امام حسین را انگونه می گویند خرج فقرا کنید. خب نذری امام حسین به فقرا می رسد. اربعین را که مرفهین بی درد نمی روند. اینها کار دشمن است چون از عظمت امام حسین می ترسند. امام حسین (ع) کسی بود که خلفای بنی عباس و بنی امیه و صدام قلدر هم نتوانستند جلو این محبت را بگیرند و شماهم نخواهید توانست. شما از بین خواهید رفت اما حسن بن علی جاودان خواهد ماند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.