خانه / استان / بخش عمده مصوبات سفر استاندار به کازرون عملیاتی شده است
عنایت الله رحیمی/ عکس: طاهره کریمی خرمی
عنایت الله رحیمی/ عکس: طاهره کریمی خرمی

بخش عمده مصوبات سفر استاندار به کازرون عملیاتی شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: بیشتر مصوبات سفر استاندار فارس به شهرستان کازرون که در اردیبهشت ماه امسال انجام شد عملیاتی شده است.

به گزارش طاهره کریمی خرمی/ خبرنگار شهرسبز از شیراز، عنایت الله رحیمی با اخذ گزارشات از دستگاه های اجرایی در تشریح مصوبات این سفر و اقدامات انجام شده در جهت عملیاتی شدن آنها اظهار کرد: در این سفر مسائل و مشکلات آن شهرستان در حوزه های راه، برق و انرژی، آب و فاضلاب، فضاهای ورزشی، آموزش و پرورش و نوسازی مدارس، بهداشت و درمان و شهرداری ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: از جمله مصوبات این سفر در حوزه راه که هم اینک در حال اجرا است می توان اجرای پروژه راه های روستایی دهلی، حسین آباد، بکر، چروم و رودک از توابع بخش کنارتخته و کمارج اشاره کرد که قرارداد تکمیلی مربوط به روستاهای دهلی، چروم و رودک منعقد و عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

رحیمی تصریح کرد: از مصوبات دیگر این سفر احداث یا بهسازی راه های روستایی بخش بالاده است که با پیگیری های انجام شده ۱۰ میلیارد ریال به این امر اختصاص یافته و مراحل برگزاری مناقصه طی می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس بیان کرد: در بحث حل مشکل اراضی جهت احداث پست ۶۶ کیلوولت برق خشت نیز با پیگیری های انجام شده مشکل اراضی برای احداث این پست حل شد.

به گفته وی در حوزه تامین آب آشامیدنی بخش جره و بالاده نیز چاه آبفا روستایی تجهیز و به مدار اضافه و بهسازی چاه نیز انجام شد.

رحیمی تصریح کرد: تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر کازرون نیز در سفر اردیبهشت ماه استاندار فارس مورد بحث قرار گرفت که این پروژه هم اینک حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی گفت: همچنین برای احداث سد نرگسی نیز با توجه به اهمیت این پروژه برای تامین آب این شهرستان بسیار است که از اعتبارات ملی برای آن عدد قابل توجهی به تصویب رسیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اظهار کرد: در حوزه ورزش نیز می توان به آغاز عملیات اجرایی سالن ورزشی روستای ملای انبار، آغاز عملیات اجرایی هشت زمین چمن مصنوعی در سطح شهرستان، آغاز عملیات احداث سالن ورزشی و مجموعه مسابقاتی کازرون و احداث سالن ورزشی ویژه بانوان در این شهرستان اشاره کرد.

وی با بیان اینکه سفر استاندار فارس به شهرستان کازرون مصوباتی نیز در حوزه آموزش و پرورش و نوسازی مدارس به دنبال داشت، عنوان کرد: از جمله آنها می توان به احداث مدرسه در روستاهای عمویی و دهنو اشاره کرد که هم اینک در مرحله انجام مناقصه قرار گرفته است.

رحیمی افزود: همچنین به منظور کمک به حل مشکلات آموزش و پرورش شهرستان کازرون اقداماتی از جمله تامین زمین برای ساخت مدرسه و تکمیل پروژه های در دست اجرا و نیمه تمام کلیه تعهدات سفر انجام پذیرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، در خصوص مصوبات سفر استاندار در حوزه بهداشت و درمان گفت: در این سفر بر لزوم پیگیری تکمیل بیمارستان آموزشی امام علی (ع)، ساختمان شبکه بهداشت کازرون و احداث بیمارستان ۱۰۶ تخت خوابی پردیس که در دست پیگیری است تاکید شد.

وی افزود: در بحث تامین اعتبار تکمیل و تجهیز بیمارستان قائمیه نیز مقرر شد که شهرداری قائمیه نسبت به تکمیل راه دسترسی اقدام کند و دانشگاه علوم پزشکی فارس نیز اقدامات لازم برای تکمیل و تجهیز این بیمارستان را انجام دهد.

رحیمی خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات انجام شده هم اینک ساختمان بیمارستان در مرحله افتتاح قرار دارد.

وی با اشاره به تخصیص ۱۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات توازن جهت تسریع در ساخت کتابخانه مرکزی کازرون، تصریح کرد: بر این اساس مقرر شد که امسال ضمن فعال شدن اعتبارات استانی برای اجرای این پروژه، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز پیگیری لازم را انجام دهد.

رحیمی افزود: همچنین مقرر شد که فاز اول تصفیه خانه کازرون تسریع و پروژه با چهار میلیارد تومان تکمیل شود و به بهره برداری برسد که ۲ میلیار تومان از اعتبارات ملی به این پروژه اختصاص یافته است.

وی همچنین به تفاهم ستاد اجرایی و استانداری فارس در زمینه راه ۲۴ روستای انارستان از نعمت راه اشاره کرد.

رحیمی با بیان اینکه مطالعات فاز صفر و یک تونل دیکانک صورت پذیرفته است، گفت: تونل محرم که اجرای آن با فراز و نشیب مواجه بود، عملیات اجرایی آن از محل اعتبارات توازن و منابع در اختیار استاندار ادامه خواهد یافت.

به گفته وی پروژه باند دوم دشت ارژن – ابوالحیات دارای پیشرفت مطلوب است و تاکنون ۲۰ کیلومتر آن همراه با دو دستگاه تونل ۱۸۰ متری و ۴۵۰ متری، ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رحیمی عنوان کرد: در سفر اردیبهشت امسال استاندار فارس به شهرستان کازرون بر حمایت از شهرداری های کازرون، بالاده، نودان، قائمیه، کنارتخته و خشت در جهت اجرای پروژه ها و برنامه هایشان تاکید شده است که این اقدام در زمینه تامین قیر مورد نیاز، واریز ارزش افزوده، کمک به تکمیل پروژه های شهری و همچنین کمک های موردی صورت پذیرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزود: تمام توان و ظرفیت خود را به کار خواهیم گرفت که تمام پروژه های این سفر در موعد مقرر عملیاتی و افتتاح شود.

وی افزود: علیرغم تنگناهای مالی دولت سعی شده نگاه ویژه ای به شهرستان کازرون شود، هرچند این به معنی رفع کل مشکلات نیست و برای رسیدن به وضع مطلوب تر باید تلاش و پیگیری های توسط دستگاه های اجرایی ادامه داشته و مضاعف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.