خانه / استان / یک پنجم ناوگان اتوبوسرانی شیراز نوسازی می شود
اتوبوس شهری/ طاهره کریمی خرمی
اتوبوس شهری/ طاهره کریمی خرمی

یک پنجم ناوگان اتوبوسرانی شیراز نوسازی می شود

به همت شهرداری شیراز، با ورود ۱۸۵ دستگاه اتوبوس جدید، بیست درصد از کل ناوگان اتوبوسرانی شیراز نوسازی می شود.

به گزارش طاهره کریمی خرمی/ خبرنگار شهرسبز از شیراز، ناصری، رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز گفت: با ورود ۱۸۵ دستگاه اتوبوس جدید به چرخه حمل و نقل عمومی شیراز، یک پنجم ناوگان اتوبوسرانی شیراز نوسازی می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به هزار دستگاه اتوبوس در شیراز فعال است، اظهار کرد: از این تعداد، ۴۸۰ دستگاه اتوبوس نیاز به نوسازی دارند که اتوبوس های جدید در چرخه حمل و نقل جایگزین اتوبوس های فرسوده می شوند.

ناصری هدف شهرداری شیراز را تقویت زیرساخت های حمل و نقل عمومی و ارایه خدمات بهتر برای ترغیب شهروندان به استفاده کمتر از خودروهای شخصی دانست و افزود: در این راستا علاوه بر توسعه سیستم های نوین حمل و نقل عمومی، با برنامه ریزی های صورت گرفته تعداد اتوبوس های فعال در ناوگان اتوبوسرانی به یک هزار و ۵۰۰ عدد می رسد.

لازم به ذکر است که این اتوبوس ها طی آیینی در روز پنجشنبه ۱۹ مهرماه با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهری رونمایی و وارد چرخه حمل و نقل عمومی شیراز می شوند.

براساس این گزارش، روزانه بیش از چهارصد هزار نفر از ناوگان اتوبوسرانی شیراز استفاده می کنند که با نوسازی بخشی از این ناوگان انتظار می رود تعداد بیشتری از شهروندان برای تردد در سطح شهر از اتوبوس استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.