خانه / اجتماعی / معاون کازرونی وزیر بهداشت ۱۰۰ بیمار را به صورت رایگان معاینه کرد
دکتر رضا ملک زاده
دکتر رضا ملک زاده

معاون کازرونی وزیر بهداشت ۱۰۰ بیمار را به صورت رایگان معاینه کرد

معاون کازرونی تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، و مجری طرح پژوهشی کوهورت پارس، همزمان با حضور در مرکز اجرای این طرح در بالاده شهرستان کازرون، ۱۰۰ بیمار را به طور معاینه کرد.

به گزارش شهرسبز به نقل از کازرون نما، دکتر رضا ملک زاده  در یک اقدام جهادی که در حدود چهار دهه سابقه دارد، حدود یکصد نفر از افراد تحت پوشش آن مرکز در زادگاهش شهر بالاده بخش جره و بالاده شهرستان کازرون و دیگر بیماران مراجعه کننده از شهرستان های مختلف استان فارس و استان های همجوار را به صورت رایگان معاینه کرد.

دکتر یونس قاسمی سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تقدیر از این اقدام شایسته و دیدار و گفتگو با مجری و عوامل اجرای طرح کوهورت پارس، از این مرکز پژوهشی بازدید کرد.

مسئول کوهورت شهر بالاده گفت: طرح کوهورت پارس با هدف مطالعه آینده نگر بیماری های غیرواگیر و مزمن در جمعیت ۱۰ هزار نفری بزرگسالان بالای ۴۰ سال بخش جره و بالاده شهرستان کازرون در حال اجراست.

دکتر «عبدالله گندم کار» اهداف کاربردی این مرکز را تعیین الگوی بیماری های غیر واگیر، بررسی، اولویت بندی و برنامه ریزی کاهش مواجهه با عوامل خطر این بیماری ها، ایجاد زیرساخت مناسب برای مطالعات علوم پایه و ژنتیکی و همچنین ارتقای کیفیت محصول پژوهشی در راستای بهبود کیفیت سلامت جامعه برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.