خانه / اجتماعی / لزوم تسریع در مطالعه و اجرای سد مخزنی چروم
جلسه سد مخزنی چروم
جلسه سد مخزنی چروم

لزوم تسریع در مطالعه و اجرای سد مخزنی چروم

فرماندار شهرستان کازرون گفت: آب منطقه‌ای فارس با دقت و سرعت مطالعات سد چروم را انجام دهد تا بتوانیم با در نظر گرفتن تمامی شرایط خدمت بهینه‌ای را به مردم شهرستان انجام دهیم.

به گزارش شهرسبز به نقل از کازرون نما، داریوش دهقان صبح دوشنبه ۱۶ مهرماه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات سد مخزنی چروم با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در مدت اخیر اظهار داشت: از آب منطقه‌ای فارس خواستیم با دقت و سرعت مطالعات سد چروم را انجام تا بتوانیم با در نظر گرفتن تمامی شرایط خدمت بهینه‌ای را به مردم این منطقه انجام بدهیم.

وی گفت: اعتقاد من این است که ساخت سد مخزنی چروم کار بزرگ و اساسی برای تمام شهرستان کازرون است که منجر به کاهش چشمگیر بیکاری و رونق و توسعه کشاورزی منطقه می‌شود.

لزوم تسریع در مطالعه و اجرای سد مخزنی چروم

دهقان ادامه داد: کار و اقدام بسیار خوبی که در حال حاضر در منطقه خشت شاهد آن هستیم نهادینه شدن دانش و فن آوری تولید محصولات فرآوری شده از خرما و نخل بوده که باید در این زمینه با برنامه ریزی کمک بیشتری صورت گیرد.

فرماندار شهرستان کازرون با اشاره به فاجعه‌ای که در بخش کربال خرامه افتاد و منجر به مهاجرت قریب به ۲۰ هزار نفر و از دست دادن شغل‌شان شد بیان داشت: ما و همه مسوولان عزممان جزم و آماده هر گونه همکاری هستیم و اعتبار مالی لازم جهت مطالعات مربوطه تأمین می‌شود.

وی تاکید کرد: نباید دست روی دست گذاشت که در این قضیه زمان بسیار مهم و تعیین کننده است که چشم امید مردم در مرحله اول به خدا و در مرحله بعد به همت و تلاش مسوولان است.

به گزارش فارس، هدف از اجرای سد چروم کنترل سیلاب و جمع‌آوری رواناب‌های سطحی و تامین آب کشاورزی بوده که مطالعه آن از سال ۸۳ شروع و بر روی رودخانه شاپور احداث می‌شود.

این رودخانه از ارتفاعات شمال شرقی کازرون سرچشمه می‌گیرد و پس از اتصال آب چشمه ساسانی و با دریافت آب شکستیان و طی یک مسیر کوهستانی وارد دشت خشت می‌شود.

این رودخانه یکی از مهمترین منابع تأمین آب شرب و کشاورزی شهرستان کازرون، دشت خشت و بخش عمده‌ای از استان بوشهر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.