خانه / استان / افتتاح پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای کازرون
المپیاد ورزشی درون مدرسه ای/ عکس: ایمان مرتجز
المپیاد ورزشی درون مدرسه ای/ عکس: ایمان مرتجز

افتتاح پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای کازرون

پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با شرکت ۲۵ هزار دانش آموز در ۲۰۰ مدرسه کازرون آغاز شد.

به گزارش ایمان مرتجز، سرپرست آموزش و پرورش این شهر در مراسم افتتاح این رویداد ورزشی، در دبستان دخترانه حاج رفان، هدف از برگزاری المپیاد درون مدرسه ای را نهادینه کردن آمادگی جسمانی دانش آموزان، استعدادیابی، زمینه سازی برای توسعه فرهنگ ورزش و گسترش فضاهای ورزشی مدارس عنوان کرد.

یزدانی افزود: ۲۵ هزار دانش آموز دختر و پسر در رشته های ورزشی توپی، توری، شطرنج و آمادگی جسمانی شرکت دارند.

وی ایجاد نشاط و شادابی در مدارس را از دیگر اهداف این المپیاد ذکر کرد و افزود: این المپیاد از امروز شروع و تا دهه فجر ادامه دارد و همه مدارس موظف به برگزاری المپیاد در درون مدارس هستند.

سرپرست آموزش و پرورش کازرون خطاب به دانش آموزان گفت: ورزش موجب افزایش دوستی ها می شود و می تواند محلی برای یافتن دوستان جدید برای شما باشد.

یزدانی در مورد مراحل این المپیاد خاطرنشان کرد: مسابقات ابتدا در درون مدارس برگزار می شود که نفرات برگزیده نواحی و مناطق با همدیگر رقابت کرده و به مرحله استانی راه می یابند که نفرات برگزیده استانی به مرحله کشوری راه می یابند.

گفتنی است دانش آموزان کازرونی طی پنج سال اخیر در مجموع مسابقات ورزشی دختران و پسران، مقام اول را در بین مناطق استان کسب کرده و نیز در برخی رشته ها به مقام های برتر کشوری نیز نائل گشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.