خانه / استان / ثروتی که می پوسد / بزرگترین واحد بسته بندی و صنایع تبدیلی خرمای استان فارس (بخش خشت )در آستانه نابودی !!؟
بزرگترین واحد بسته بندی و صنایع تبدیلی خرمای استان فارس (بخش خشت )در آستانه نابودی/ عکس: محمود نوذری
بزرگترین واحد بسته بندی و صنایع تبدیلی خرمای استان فارس (بخش خشت )در آستانه نابودی/ عکس: محمود نوذری

ثروتی که می پوسد / بزرگترین واحد بسته بندی و صنایع تبدیلی خرمای استان فارس (بخش خشت )در آستانه نابودی !!؟

به گزارش محمود نوذری/ خبرنگار شهرسبز؛ شرکت زرین پاک ، بزرگترین واحد بسته بندی خرما و صنایع تبدیلی استان فارس در بخش خشت ،‌ نامی که برای خودش در سال ۷۳ از دست آورده های پر آوازه دولت سازندگی بود ‌.

شرکتی بزرگ که به نقل از منابع آگاه با حجم بسته بندی و نگه داری و مواد تبدیلی چهار هزار تنی از جمله واحد های شیره سازی ، کلوچه ، الکل خرما و … همراه با تکنولوژی و امکانات روز دنیا قرار بود با مدیر عاملی شخصی به نام “قهرمانی “قهرمان این حوزه باشد ، چیزی که با فوت او در کمتر از یک سال از راه اندازی شرکت هرگز محقق نشد .

به نقل از منابع این آگاه این واحد بزرگ بسته بندی در چندین فاز قرار بود کار کند ولی عمر مدیر عامل کفاف این دنیا را نمی کند و آن وسایل و امکانات مجهز و کاملا نو ، بدون استفاده ، به همان شکل تاکنون رها می شود .

شرکتی که بعد از فوت مدیر عامل به اشخاصی واگذار می شود و این افراد چون اقساط وام های بانکی اش را پرداخت نمی کنند خیلی زود توسط بانک ملی پس گرفته می شود و از آن زمان به غیر از یکی دوبار اجاره دادن به اشخاصی دیگر دربش، قفل می ماند! قفلی که کلیدش ، چراغ شغل بیش از ۲۰۰ نفر را مستقیم و دو هزار نفر را غیر مستقیم روشن خواهد کرد

در بخش خشت بیش از ۳۰ واحدِ سردخانه ایی نگه داری رطب و خرما وجود که با بررسی این واحد ها متوجه خواهید شد شرکت زرین پاک هم به لحاظ کیفی هنوز که هنوز است یک سرو گردن بالاتر از سردخانه های جدید است اما در بحث درآمد این واحد های سردخانه ایی که به صورت خصوصی اداره می شوند با تلاش و پشتکار ،‌تنها از محل نگه داری رطب و فروش آن سودهای میلیاردی را به دست می آورند ، اما شرکت بزرگ زرین پاک با آن هم تعاریف و امکانات دارد برای خودش می پوسد و خاک می خورد !!!

به خاطر درک بهتر بزرگی و اهمیت این شرکت خطاب به مسولین محترم از رئیس جمهور محترم گرفته تا وزیر و استاندار و فرماندار و بخشدار به نقل از منابع آگاه یک زمانی رئیس جمهور وقت (مرحوم هاشمی رفسنجانی ) در کنار ماشین آلات و مدیرعامل وقت شرکت در سال ۷۳ عکس هایی به یادگار گرفته اند و تمجید و تجلیل ها کرده اند !
و می طلبد مسولین محترم دولت به با تدبیری سریع و مناسب چرخ این واحد تولیدی بزرگ ، که در لای چوب بانک ملی گیر کرده است را دوباره به حرکت درآورند تا این ثروت ملی از سر شکم سیری بعضی ها ،‌ با خوراک موریانه ها شدن نیست و نابود و به موزه ایی مخروبه برای عبرت آیندگان تبدیل نشود!

بزرگترین واحد بسته بندی و صنایع تبدیلی  خرمای استان فارس (بخش خشت )در  آستانه نابودی/ عکس: محمود نوذری
بزرگترین واحد بسته بندی و صنایع تبدیلی خرمای استان فارس (بخش خشت )در آستانه نابودی/ عکس: محمود نوذری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.