خانه / اجتماعی / جلوگیری از ۱۷ مورد پی کنی غیرمجاز در جاده دوان توسط شهرداری کازرون
جلوگیری از ۱۷ مورد پی کنی غیر مجاز در قسمت جنوبی جاده دوان توسط شهرداری کازرون
جلوگیری از ۱۷ مورد پی کنی غیر مجاز در قسمت جنوبی جاده دوان توسط شهرداری کازرون

جلوگیری از ۱۷ مورد پی کنی غیرمجاز در جاده دوان توسط شهرداری کازرون

جلوگیری از ۱۷ مورد پی کنی غیر مجاز در قسمت جنوبی جاده دوان توسط شهرداری کازرون

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون علی رغم اطلاع رسانی و برخورد مکرر  پلیس ساختمانی شهرداری کازرون با ساخت و ساز های غیر مجاز  متاسفانه برخی افراد سودجو در اقدامی غیر قانونی و بدون مجوز از شهرداری کازرون در اراضی کشاورزی قسمت جنوبی جاده دوان اقدام به پی کنی و گود برداری به منظور  ساخت و ساز غیر مجاز کرده بودند که پس از شناسایی ماموران واحد تخلفات (پلیس ساختمانی) و با حکم دادستان محترم شهرستان کازرون و با همکاری نیروی انتظامی تخریب و به وضع اولیه برگردانده شد.

ماموران پلیس ساختمانی شهرداری کازرون در واقع با هدف مقابله با ساخت و سازهای غیر‌مجاز، به طور مستمر و به صورت محسوس و نامحسوس در سطح شهر گشت‌‌زنی کرده و از هر‌گونه تخلف و ساخت و ساز غیر مجاز  جلوگیری می‌کنند.

لازم به ذکر است بر اساس ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر و حریم آن قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساخت و ساز می بایست  از شهرداری مجوز لازم اخذ نمایند در غیر این صورت اگر فردی یا مالکی اقدام به ساخت ساز غیر مجاز نماید شهرداری به طور جدی و قاطع بر اساس قانون برخورد خواهد کرد.

جلوگیری از ۱۷ مورد پی کنی غیر مجاز در قسمت جنوبی جاده دوان توسط شهرداری کازرون
جلوگیری از ۱۷ مورد پی کنی غیر مجاز در قسمت جنوبی جاده دوان توسط شهرداری کازرون

 

برگزاری کارگاه آموزشی حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت محیط کار ویژه نیروهای خدمات شهری شهرداری کازرون

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون، کارگاه آموزشی حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت محیط کار  روز دوشنبه ۱۹ آذرماه با حضور ابوالفضل اشرف منصوری رئیس انجمن های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت استان فارس، مسعود شیبانی مسئول آموزشگاه به ورزی شهرستان کازرون ،لیلا طهماسبی نماینده شبکه بهداشت، ابراهیمی نماینده اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیروهای خدمات شهری شهرداری کازرون در سالن آمفی تئاتر شهرداری کازرون برگزار گردید.

اشرف منصوری در این کارگاه با اشاره به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است گفت: یکی از مواردی که در رابطه با کارگران وجود دارد بحث حوادث و بیماری های ناشی از کار و همچنین حفاظت از سلامت و صیانت از نیروهای انسانی است،  متاسفانه کشور ما در بین ۱۸۹ کشور جهان از لحاظ ایمنی در جایگاه ۱۰۲قرار گرفته که نشان دهنده این است بحث ایمنی کار به درستی آموزش و فرهنگ سازی نشده است ضمن اینکه جهت ارتقای سطح آموزش باید کلاس های متناسب با نوع  کار کارگران برگزار شود.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار منتشر شده توسط سازمان پزشکی قانونی  در سال گذشته  ۱۸۹۶ نفر در اثر حوادث ناشی از کار فوت کردند که رقم بالایی است همچنین بر اساس آمار وزارتخانه ها تعداد ۱۴۰۰۰ نفر بر اثر بیماری ناشی از کار جان خودشان را ازدست دادند که واقعا یک معضل است، یک فرهنگ غلطی که بین کارفرمایان و سازمانهای مرتبط وجود دارد این است که به جای اینکه به سمت آموزش و فرهنگ سازی بروند به سمت جبران خسارت می روند.

وی گفت: امروزه اگر کسی بر اثر بی احتیاطی یا بی توجهی کارفرما دچار نقص عضو شود جایگاه خودش را بعنوان یک کارگر و نیروی کار  ازدست می دهد زیرا  کارفرمایان بیشتر از نیروهای کارگری سالم استفاده می کنند.

در ادامه شیبانی و طهماسبی آموزش های لازم را در خصوص بیماری های واگیر دار از جمله هپاتیت، ایدز، سرطان و طریقه جابجایی بار با رعایت شرایط ایمنی، نحوه استفاده صحیح از وسایل ایمنی ماسک و دستکش و … به کارگران خدمات شهری آموزش دادند. هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی کاهش حوادث ناشی از کار، شناخت بیماری های واگیردار و پیشگیری از آن و همچنین افزایش آگاهی کارگران در حوزه ایمنی کار و حفظ سلامت آنها می باشد. در پایان این کلاس آموزشی به قید قرعه به تعداد ۵ نفر از کارگران خدمات شهری کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اهدا گردید .

برگزاری کارگاه آموزشی حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت محیط کار ویژه نیروهای خدمات شهری شهرداری کازرون
برگزاری کارگاه آموزشی حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت محیط کار ویژه نیروهای خدمات شهری شهرداری کازرون

 

جمع آوری تابلوهای تبلیغاتی و بنرهای غیر مجاز از سطح شهر

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون با توجه به اخطارهای مکرر  ماموران واحد تخلفات و سد معبر شهرداری  متاسفانه برخی از شهروندان بدون مجوز شهرداری اقدام به نصب بنر ، تابلوی تبلیغاتی  و تجاوز به حریم پیاده رو می کنند که این اقدام علاوه بر اخلال در عبور و مرور و خدشه به منظر زیبایی شهر، موجب تضییع حقوق دیگران می‌شوند.

براساس ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ایجاد خیابان ها، کوچه ها ومیدان ها و همچنین گسترش و توسعه معابر از وظایف شهرداری است و مطابق تبصره ۱ بند ۲ همین ماده جلوگیری از سد معبر توسط واحد های صنفی بر عهده شهرداری گذاشته شده است وشهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماکن مذکور به وسیله مامورین خود اقدام نماید. بند ۲۰ ماده ۵۵ اصلاحی قانون شهرداری ها سد معابر عمومی واشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز از میدان ها ،پارک ها و باغ های عمومی برای کسب وسکونت را ممنوع اعلام کرده است.

در همین راستا ماموران اجرایی سد معبر شهرداری کازرون  نسبت به رفع موانع، جمع آوری این تابلوها و بنرهای غیر مجاز از سطح شهر  اقدام کردند.

شایان ذکر است  نصب انواع تابلوهای غیرمجاز و بدون مجوز و همچنین تراکت، پوستر و اطلاعیه بر روی دیوارها مغایر با قوانین بوده  و در صورت مشاهده  موارد مذکور  شهرداری در راستای وظایف و اختیارات قانونی برخورد قاطع می نماید و همچنین شهروندانی که نیاز  به نصب بنر و پلاکارد و موارد مشابه تبلیغات محیطی دارند  می توانند با مراجعه به حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری کازرون مجوز لازم را اخذ نمایند.

 

پیام شهروندی:

به اطلاع آن دسته از شهروندانی که آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداریها در سنوات گذشته در خصوص املاک آنها صادر و قطعیت یافته می رساند که در اسرع وقت نسبت به اجرای مفاد رای کمیسیون اقدام کنند در غیر این صورت شهرداری برابر مقررات و ضوابط و با هماهنگی دستگاه های ذیربط نسبت به اجرای آرای صادره بر اساس قانون اقدام می نماید و عواقب عدم اجرای احکام صادره قبل از تخریب توسط شهرداری به عهده مالکین خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.