خانه / فرهنگی / آموزش / هر جامعه ای که به فرهنگ کار اهمیت بدهد، پیشرو است
نمایشگاه معرفی مشاغل دبیرستان الزهرا(س) کازرون/ عکس: ایمان مرتجز
نمایشگاه معرفی مشاغل دبیرستان الزهرا(س) کازرون/ عکس: ایمان مرتجز

هر جامعه ای که به فرهنگ کار اهمیت بدهد، پیشرو است

معاون متوسطه آموزش و پرورش کازرون در مراسم افتتاح نمایشگاه معرفی مشاغل در دبیرستان دخترانه الزهرا(س) گفت: هر جامعه ای که به فرهنگ کار اهمیت بدهد پیشرو است.

به گزارش ایمان مرتجز، به همت مدیریت دبیرستان دخترانه الزهرا(س) و همکاری هنرستان امام رضا(ع)، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره صنایع دستی و گردشگری، اداره فنی و حرفه ای و حوزه بسیج دانش آموزی شهید فهمیده، نمایشگاه معرفی مشاغل با شعار «انتخاب رشته، ترسیم آینده» به صورت منطقه ای، به میزبانی دبیرستان دخترانه الزهرا(س) کازرون و با شرکت صاحبان حرف و مشاغل مختلف فعالیت خود را آغاز کرد.

جاویدی در جمع دانش آموزان و اولیای شرکت کننده در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی دانش آموزان با مهارت ها، حرفه ها و مشاغل بومی و سنتی شهرستان کازرون، به جهت شناخت و حفظ آثار این فعالیت های ارزشمند است.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه انجام فرایند انتخاب رشته و هدایت تحصیلی چند سالی است که در پایان دوره اول متوسطه صورت می پذیرد، آشنایی دانش آموزان با انواع رشته ها و شغل ها جهت انتخاب آگاهانه و هوشمندانه رشته ها با توجه به توانمندی، علایق و استعداد خود از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه می باشد.

معاون متوسطه آموزش و پرورش کازرون ادامه داد: کار و کسب حلال در مبانی دینی و فرهنگی به عنوان یک «فریضه» و هم پای جهاد در راه خدا ارزش و اهمیت دارد و این نمایشگاه باعث می شود که دانش آموزان با این ارزش ها آشنا شوند.

جاویدی با بیان اینکه بخشی از این نمایشگاه به فعالیت های بومی و هنرهای دستی کازرون اختصاص دارد، گفت: دانش آموزان باید با آگاهی و شناخت، از گذشتگان، افتخارات، مهارت ها و مشاغل بومی ضمن آشنایی با آنها، با افتخار از گذشتگان خود یاد کرده و نگذارند آن آثار به فراموشی سپرده شود.

گفتنی است شهردار، برخی اعضای شورای شهر، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برخی دیگر از مسئولین شهر و دانش آموزان تعدادی از مدارس از این نمایشگاه دیدن کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.