خانه / فرهنگی / آموزش / هر جامعه ای که به فرهنگ کار اهمیت بدهد، پیشرو است
نمایشگاه معرفی مشاغل دبیرستان الزهرا(س) کازرون/ عکس: ایمان مرتجز
نمایشگاه معرفی مشاغل دبیرستان الزهرا(س) کازرون/ عکس: ایمان مرتجز

هر جامعه ای که به فرهنگ کار اهمیت بدهد، پیشرو است

معاون متوسطه آموزش و پرورش کازرون در مراسم افتتاح نمایشگاه معرفی مشاغل در دبیرستان دخترانه الزهرا(س) گفت: هر جامعه ای که به فرهنگ کار اهمیت بدهد پیشرو است.

به گزارش ایمان مرتجز، به همت مدیریت دبیرستان دخترانه الزهرا(س) و همکاری هنرستان امام رضا(ع)، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره صنایع دستی و گردشگری، اداره فنی و حرفه ای و حوزه بسیج دانش آموزی شهید فهمیده، نمایشگاه معرفی مشاغل با شعار «انتخاب رشته، ترسیم آینده» به صورت منطقه ای، به میزبانی دبیرستان دخترانه الزهرا(س) کازرون و با شرکت صاحبان حرف و مشاغل مختلف فعالیت خود را آغاز کرد.

جاویدی در جمع دانش آموزان و اولیای شرکت کننده در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی دانش آموزان با مهارت ها، حرفه ها و مشاغل بومی و سنتی شهرستان کازرون، به جهت شناخت و حفظ آثار این فعالیت های ارزشمند است.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه انجام فرایند انتخاب رشته و هدایت تحصیلی چند سالی است که در پایان دوره اول متوسطه صورت می پذیرد، آشنایی دانش آموزان با انواع رشته ها و شغل ها جهت انتخاب آگاهانه و هوشمندانه رشته ها با توجه به توانمندی، علایق و استعداد خود از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه می باشد.

معاون متوسطه آموزش و پرورش کازرون ادامه داد: کار و کسب حلال در مبانی دینی و فرهنگی به عنوان یک «فریضه» و هم پای جهاد در راه خدا ارزش و اهمیت دارد و این نمایشگاه باعث می شود که دانش آموزان با این ارزش ها آشنا شوند.

جاویدی با بیان اینکه بخشی از این نمایشگاه به فعالیت های بومی و هنرهای دستی کازرون اختصاص دارد، گفت: دانش آموزان باید با آگاهی و شناخت، از گذشتگان، افتخارات، مهارت ها و مشاغل بومی ضمن آشنایی با آنها، با افتخار از گذشتگان خود یاد کرده و نگذارند آن آثار به فراموشی سپرده شود.

گفتنی است شهردار، برخی اعضای شورای شهر، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برخی دیگر از مسئولین شهر و دانش آموزان تعدادی از مدارس از این نمایشگاه دیدن کردند.

مطلب پیشنهادی

بیکاری اشتغال

بیکاری، بحران اول کشور

محمدمهدی اسدزاده؛ حدود ده سال از روزی که اولین یادداشتم را در زمینه اشتغال نگاشتم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.