خانه / اجتماعی / نامگذاری روزحمل نقل، نشانه توجه نظام جمهوری اسلامی به تاثیرگذاری این مجموعه است
مراسم روزحمل و نقل با حضور حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون مهندس علی باقری شهردار کازرون و مهندس روزبه عضو شورای شهر کازرون
مراسم روزحمل و نقل با حضور حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون مهندس علی باقری شهردار کازرون و مهندس روزبه عضو شورای شهر کازرون

نامگذاری روزحمل نقل، نشانه توجه نظام جمهوری اسلامی به تاثیرگذاری این مجموعه است

برگزاری مراسم گرامیداشت روز حمل و نقل در سالن مردانی

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون ،مراسم گرامیداشت روزحمل ونقل، دوشنبه شب ۲۶ آذر ماه  با حضورامام جمعه کازرون ،شهردار ،اعضای شورای اسلامی شهر ، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کازرون، مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری و جمع زیادی از رانندگان ناوگان حمل ونقل عمومی کازرون در سالن نصرالله مردانی برگزار گردید.

در این مراسم که بااستقبال کم نظیر رانندگان همراه بود محسن پیران مدیرعامل سازمان مدیریت حمل ونقل شهرداری کازرون ضمن خوش آمد گویی به مسئولان وحاضرین در این مراسم اظهار داشت: حمل ونقل عمومی به عنوان ویترین توسعه یافتگی شهری محسوب می شود که باید در تهیه طرح های جامع و تفصیلی مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی گفت: توجه به گسترش خدمات حمل ونقل عمومی مانع ظهور مشکلات ترافیکی درشهرها می گردد.

پیران با اشاره به این  که درسنوات گذشته فشارهای اقتصادی مانعی برای  تخصیص بودجه مورد نیاز ناوگان حمل نقل بوداظهار داشت:ازابتدای فعالیت شورای پنجم وحضورمهندس باقری درشهرداری کازرون مراحل تاسیس سازمان حمل ونقل تسریع گردید وخوشبختانه هم اکنون یک سالگی تاسیس این سازمان را گرامی می داریم.

مدیرعامل سازمان حمل ونقل شهرداری کازرون گفت: رایزنی های متعددی به منظور رفع مشکلات بیمه تامین اجتماعی،برطرف نمودن مشکلات صنفی ومعیشتی جامعه حمل ونقل صورت گرفته است.

رضا آذین فر رئیس شورای اسلامی شهرکازرون در این مراسم ضمن تجلیل ازخدمات ناوگان حمل ونقل درون شهری کازرون اظهار داشت:معتقدیم کمک به ناوگان حمل ونقل ،گامی موثر در مسیرپیشرفت محسوب میشود.

وی همچنین تلاش برای ساماندهی پایانه درون شهری ورفع مشکل ترافیک در خیابان های اصلی شهر را از برنامه های شورای اسلامی کازرون عنوان کرد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین خرسند با بیان این که ناوگان حمل ونقل عمومی در شهرها بیشترین ارتباط را با عموم مردم دارند گفت: هریک از شما میتواند در طول روز بارفتارخوب وگشاده رویی فرهنگ جامعه شهری را از کسالت و رخوت نجات دهد.

امام جمعه کازرون با اشاره به ضرورت توجه به مسایل معیشتی وصنفی رانندگان ناوگان حمل ونقل شهری اظهار داشت:از مدیران توقع می رود بودجه های مورد نیاز سازمان حمل نقل را به نحو مطلوب درنظرگرفته ،همچون گذشته از هزینه برخی اعتبارات جذب شده در پروژه های دیگر خودداری کنند.

وی هم چنین از صبوری ودرنظر گرفتن وضعیت اقتصادی رانندگان ناوگان حمل ونقل عمومی کازرون که مانع سواستفاده دشمنان گردید تشکرکرد.

مهندس علی باقری شهردار کازرون نامگذاری روزحمل نقل را نشانه توجه نظام جمهوری اسلامی به تاثیرگذاری این مجموعه دانست واظهار داشت:گسترش خدمات حمل نقل عمومی رضایتمندی شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت:با وجود مشکلات اقتصادی گریبانگیر شهرداری ،شاهد هستیم که مدیریت  مجموعه  با برنامه ریزی قانونمند توانسته بر تبعات کاهش بودجه چیره شود.

شهردار کازرون با بیان اینکه نهایت تلاش خود را برای بهسازی معابر شهری و روان سازی ترافیک انجام خواهد داد اذعان کرد:همه ما بایستی  کمک کنیم تا فرهنگ استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی نهادینه شود.

باقری افزود:طرح ساماندهی میدان شهدا را دراولویت قرار داده ایم وبرای انجام هرچه بهتر این پروژه قطعا ازبهترین طرح ومشاوران بهره گیری خواهیم کرد.

وی تصریح کرد:توسعه ومناسب سازی معابر اصلی به مساعدت وتعامل دیگر دستگاه ها وادارات نیازدارد،امیدواریم  نهادهای مورد مسیر بادرنظرگرفتن منافع عمومی شهرداری را دراین امر یاری کنند.

دراین مراسم به۲۶ نفر از رانندگان هدایایی تعلق گرفت.

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه کارگران شهرداری کازرون

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد روز چهارشنبه ۲۸ آذر ماه با حضور نماینده اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، فاطمه شهریور کارشناس سلامت و روان و کارگران شهرداری در سالن اجتماعات  شهرداری کازرون برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی شهریور به اهمیت و نقش موثر والدین در تربیت فرزندان اشاره کرد و گفت: تربیت افراد از خانواده آغاز می شود و تربیت صحیح و ایجای فضای صمیمی در خانواده از عوامل مهم پیشگیری از اعتیاد می باشد.

وی با بیان اینکه اعتیاد یک مشکل و معضل اجتماعی است، اظهار داشت: دسترسی آسان و ارزان به مواد و همجواری با کشور های افغانستان و پاکستان بعنوان تولید کنندگان اصلی مواد مخدر و بیکاری از عوامل افزایش اعتیاد در جامعه است.

وی گفت: بر اساس مرکز ملی مطالعات اعتیاد حدود ۳/۵  درصد یعنی حدود دو و نیم میلیون نفر  از هموطنانمان دچار اعتیاد هستند ضمن اینکه  حدودد ۳ میلیون نفر هم به صورت تفننی مواد مصرف می کنند و محدوده سنی بیشتر معتادان بین ۱۵ تا ۲۶ سال است که معمولا با استعمال سیگار شروع می شود.

شهریور تصریح کرد: اعتیاد یک بیماری است که در به وجود آمدن آن مجموعه ای از عوامل دخالت دارند که از این میان نقش خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است و شرکت در کلاس های آموزشی مهارت های زندگی و بهبود روابط خانوادگی و فرزندپروری میتواند به شناخت والدین از کودکان و جلوگیری از افتادن کودکان در دام اعتیاد کمک نماید.

وی تصریح کرد: شخصیت و رفتار کودکان بر اساس رفتار والدین آنها شکل می گیرد، پس والدین باید بتوانند الگوی خوبی برای فرزندان خود بوده و با آنها ارتباط صمیمانه ای برقرار کنند و همچنین  باید به فرزندان خود قدرت نه گفتن را آموزش دهند و در پیدا کردن دوستان خوب و مثبت به آنها کمک نمایند.

وی در ادامه در خصوص مهارت اعتماد به نفس فرزندان ،شناخت نیازها و خصوصیات سنی فرزندان، برخورد مناسب با هر دوره سنی، راه و روش های کاهش استرس فرزندان، شیوه درست بیان احساسات، نظارت بر فعالیت فرزندان و علائم احتمالی مصرف مواد مطالبی را ارائه نمودند.

هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی ارتقای سطح آگاهی کارگران از آثار و عوارض مصرف مواد مخدر، عوامل زمینه ساز اعتیاد و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.