خانه / استان / بازخوانی حماسه ها و دلاورمردی های هر کشور برای نسل های بعدی ضرورتی اجتناب ناپذیر است
مصطفی خسروی
مصطفی خسروی

بازخوانی حماسه ها و دلاورمردی های هر کشور برای نسل های بعدی ضرورتی اجتناب ناپذیر است

به مناسبت چهارم دی ماه که به نام روز کازرون نامگذاری شده است، این روز در آموزش و پرورش این شهر گرامی داشته شد.

به گزارش ایمان مرتجز، به مناسبت چهارم دی ماه، که روز کازرون نامگذاری شده است، با حضور مصطفی خسروی، رزمنده و جانباز هشت سال دفاع مقدس، این روز و یاد و خاطره شهدای کازرون در عملیات کربلای چهار گرامی داشته شد.

سرپرست آموزش و پرورش کازرون در حاشیه این مراسم گفت: بازخوانی حماسه ها و دلاورمردی های هر کشور برای نسل های بعدی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

یزدانی با بیان اینکه یکی از این حماسه ها، دلاورمردی های رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس است، که اقتدار امروز ما در دنیا، مرهون آن دلاورمردی ها است، افزود: کربلای ۴ و چهارم دی ماه یکی از عملیات ها و روزهایی است که هیچ وقت از حافظه تاریخی ما کازرونی ها پاک نخواهد شد.

در ادامه مصطفی خسروی، رزمنده، جانباز، برادر دو شهید و یادگار هشت سال دفاع مقدس، در جمع کارکنان اداری آموزش و پرورش کازرون به بیان خاطرات عملیات کربلای ۴ و فداکاری ها و ایثارگری های همرزمانش پرداخت و گفت: رزمندگان و شهدا با خون خود از ایران دفاع کردند و نگذاشتند یک وجب از خاک ایران اسلامی به دست دشمن بیفتد.

وی با اشاره به اینکه در بین سیصد شهر کشور، در تقویم دفاعی ایران، این روز به نام کازرون ثبت شده است، افزود: در این روز کازرون در تمام ایران به عنوان شهرستان دارای افراد دلیر و شجاع معروف شد.

گفتنی است چهارم دی ماه روزی است که در آن ۷۸ رزمنده کازرونی در عملیات کربلای ۴ به شهادت رسیده اند و این روز به یاد آن دلاورمردان، روز کازرون نامگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.