خانه / فرهنگی / آموزش / جامعه ای سعادت مند است که به سلاح دین و علم مجهز شده باشد
تقدیر از چهره های موفق سوادآموزی کازرون
تقدیر از چهره های موفق سوادآموزی کازرون

جامعه ای سعادت مند است که به سلاح دین و علم مجهز شده باشد

مراسم گرامیداشت هفته نهضت سواد آموزی در آموزش و پرورش کازرون برگزار شد.

به گزارش ایمان مرتجز، مراسم گرامیداشت هفته سواد آموزی با حضور سرپرست و کارکنان اداری آموزش و پرورش این شهر برگزار گردید.

سرپرست آموزش و پرورش کازرون، ضمن گرامیداشت این هفته، با اشاره به لزوم توجه به ‌فرمان امام خمینی(ره) در راستای تشکیل نهضت سوادآموزی اظهار داشت: امام خمینی(ره) می‌فرمایند: از جمله نیازهای اولیه برای هر ملتی و بلکه مهم‌تر از نیازهای اولیه، موضوع آموزش و یادگیری است که امروزه ثمرات اثربخش این شجره طیبه را به‌ خوبی می‌بینیم.

یزدانی هدف از آموزش را تربیت انسان متعالی خواند و بیان کرد: جامعه ای سعادتمند است که به سلاح دین و علم مجهز شده باشد.

وی ضمن اشاره به مشکلات زیادی که در امر جذب و نگهداشت سوادآموزان وجود دارد، گفت: زحمات همکاران ما در حوزه سوادآموزی قابل تقدیر است که با تلاش های خود ضمن جذب حداکثری سوادآموزان، توانستند در بین ۵۹ منطقه آموزشی، مقام برتر استانی در شورای پشتیبانی سوادآموزی را کسب نمایند.

در ادامه سرپرست اداره سوادآموزی آموزش و پرورش کازرون، ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های بی دریغ اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی، درخصوص روند فعالیت های آموزش دهندگان نهضت و مشکلات این حرفه توضیحاتی ارائه نمود.

محمدرحیم سلیمانی با ارائه گزارشی از آخرین فعالیتها و عملکرد حوزه سواد آموزی آموزش و پرورش کازرون گفت: بر اساس حجم ابلاغی اولیه، این مدیریت می بایست در دوره سوادآموزی ۸۲۳ نفر، دوره انتقال ۲۰۰ نفر و دوره تحکیم ۲۶۰ نفر را پوشش می داد، که با همراهی همه نهادهای همکار و آموزش دهندگان توانستیم در دوره سوادآموزی ۹۲۱ نفر، دوره انتقال ۲۵۰ نفر و دوره تحکیم ۲۶۰ نفر را جذب کرده و تحت آموزش قرار دهیم.

وی در پایان به برنامه های در حال برگزاری این هفته اشاره کرد و گفت: بازدید از طرح عملی آموزش نماز (کلید بهشت)، بازدید از کتابخانه عمومی شهر و عضویت رایگان آموزش دهندگان در آن، تقدیر از اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی، تقدیر از آموزش دهندگان و برگزاری نمایشگاه غذای سالم و صنایع دستی در مرکز محلی یادگیری را از برنامه های این هفته ذکر کرد.

گفتنی است در این مراسم از چهره موفق سوادآموزی و همکاران ستادی این حوزه با اهدای لوح تقدیر تجلیل و قدردانی گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.