خانه / فرهنگی / آموزش / دویست مدرسه کازرون آماده استقبال از دانش آموزان در بهار دانش هستند
عبدالرضا یزدانی/ عکس از ایمان مرتجز
عبدالرضا یزدانی/ عکس از ایمان مرتجز

دویست مدرسه کازرون آماده استقبال از دانش آموزان در بهار دانش هستند

عبدالرضا یزدانی، رئیس ستاد بازگشایی مدارس و سرپرست آموزش و پرورش کازرون، گفت: با تمهیدات صورت گرفته در سه ماه فصل تابستان، این مدیریت آماده استقبال از دانش آموزان در بهار علم و دانش است و دویست مدرسه کازرون برای میزبانی دانش آموزان در سال تحصیلی جدید که از اول مهرماه آغاز می شود آماده شده اند.

به گزارش ایمان مرتجز، حدود ۲۵ هزار دانش آموز در مدارس کازرون با نواخته شدن زنگ مهر، آغاز سال تحصیلی جدید، فصل دیگری از دانش و علم اندوزی را آغاز می کنند.

سرپرست آموزش و پرورش کازرون اظهار کرد: روز شکوفه ها با حضور نوآموزان و دانش آموزان پایه اول ابتدایی امسال همانند سال های گذشته ۳۱ شهریورماه برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این آیین، بیش از ۲۵۰۰ دانش آموز کلاس اولی کازرون ورود به جرگه علم و دانش را جشن می گیرند.

یزدانی گفت: بیش از ۱۵۰۰ نوآموز پیش دبستانی کازرون نیز ۳۱ شهریورماه همزمان با روز شکوفه ها گام های آغازین خود در مسیر کسب علم و دانش را بر می دارند.

رئیس ستاد بازگشایی مدارس کازرون اظهار کرد: حدود ۱۳ هزار دانش آموز کازرون در دوره ابتدایی و افزون بر ۱۲ هزار دانش آموز در دوره های اول و دوم متوسطه مشغول به تحصیل می شوند.

یزدانی در بخش دیگری از صحبت­هایش اظهار کرد: از ابتدای تیرماه هر سال پروژه ای با عنوان پروژه مهر در دستور کار وزارت آموزش وپرورش قرار می گیرد که در آن تلاش بر این است که مدارس به شکل هرچه زیباتر برای اول مهر آماده شوند.

وی گفت: برای این که دانش آموزان و اولیای آنها با کمترین دغدغه، سال تحصیلی جدید را شروع کنند مستلزم فراهم آمدن فضای با نشاط در مدارس، به کارگیری معلمان متعهد و مجرب و انتخاب مدیران با درایت و کاردان، فراهم نمودن امکانات و تجهیزات و میز و صندلی و توزیع به موقع کتاب های درسی است که همه اینها یک مدرسه خوب و زیبا را نوید می دهد و پروژه مهر برای تحقق این هدف می کوشد.

رئیس ستاد بازگشایی مدارس کازرون اظهار کرد: کتاب های درسی دانش آموزان در مقاطع و دوره های مختلف تحصیلی آماده شده و توزیع بخشی از آنها که در فروشگاه های عرضه لوازم التحریر و کتاب های درسی صورت می گیرد از ۱۵ شهریور آغاز شده است.

شایان ذکر است زنگ مهر روز یکشنبه یکم مهر ماه، همزمان با سراسر کشور، ساعت هفته و نیم صبح در آموزشگاه­های کازرون با حضور مسئولین نواخته خواهد شد و  مدارس همزمان سال تحصیلی را آغاز خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.