خانه / اجتماعی / شوراهای عالی «زیباسازی» و «تبلیغات شهری» در شهرداری شیراز تشکیل می شود
حیدر اسکندرپور شهردار شیراز/ عکس: طاهره کریمی خرمی
حیدر اسکندرپور شهردار شیراز/ عکس: طاهره کریمی خرمی

شوراهای عالی «زیباسازی» و «تبلیغات شهری» در شهرداری شیراز تشکیل می شود

به منظور ساماندهی و ارتقای سطح کیفی سیمای عمومی شهر شیراز، دو شورای عالی زیباسازی و تبلیغات شهری در شهرداری تشکیل می شود.

به گزارش طاهره کریمی خرمی/ خبرنگار شهرسبز از شیراز، حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز با اعلام این مطلب گفت: تصمیم سازان و تصمیم گیران شهرداری باید ضمن استفاده بهینه از فرصت ایجاد شده برای توسعه نگاه انسان محور در شیراز، برنامه های خود را با این رویکرد که شهر در کنار توسعه کالبدی به تعالی روح و فرهنگ نیز نیاز دارد، تدوین کنند.

وی در نشست مشترک با مسئولین طراحی شهری و زیباسازی شهرداری، اظهار کرد: شیراز با جایگاه و ظرفیت هایی که دارد، نیازمند تعریف پروژه های شاخص و ماندگار نه تنها در حوزه عمران و ساخت و ساز بلکه با رویکرد زیباسازی، ایجاد فضای گفتگو، تعامل و نشاط اجتماعی است؛ در این راستا تشکیل دو شورای «زیباسازی» و «تبلیغات شهری» در این مجموعه ضروری است.

شهردار شیراز با اشاره به ضرورت زیباسازی دائمی چهره شهر شیراز، بیان کرد: هریک از مناطق یازده گانه شهرداری باید ظرف دو ماه آینده سه پروژه شاخص را در حوزه زیباسازی شیراز تدوین و ارائه کنند؛ به دنبال اجرای این طرح که گستره کلی شهر را در بر می گیرد، به طور حتم شاهد چهره ای متفاوت، زیباتر و روشن تر از شیراز در سال آینده به ویژه ایام نوروز و حضور میهمانان و گردشگران خواهیم بود.

اسکندرپور میادین را از عناصر مهم شهری دانست که می توانند با طراحی های زیبا و نوین به المان های شاخص ملی تبدیل شوند و افزود: از این رو به نظر می رسد طراحی برخی میادین معروف شیراز از جمله میدان نمازی، باید بر اساس اصول و قواعد هنری و علمی و منطبق بر ویژگی های منحصر به فرد این شهر، بازآفرینی و احیا شود.

وی، نورپردازی اصولی را از مهم ترین عوامل اثرگذار بر زیبایی محیطی در شهرها برشمرد و گفت: تعریف و تدوین پروژه های فاخر نورپردازی با هدف ایجاد جاذبه های جدید گردشگری، افزایش امنیت محله ای شهر همچنین ایجاد فرصت برای حضور اجتماعی خانواده ها و گروه های مختلف اجتماعی، از مهم ترین برنامه های مورد نیاز برای زیباسازی سیما و منظر عمومی شیراز است که مسئولین طراحی شهر در مناطق باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

شهردار شیراز بر اجرای نورپردازی ها با اولویت مناطق گردشگرپذیر شیراز از جمله محور دروازه قرآن به عنوان ورودی اصلی شهر، بافت تاریخی فرهنگی، پیاده راه چمران و غیره تأکید کرد.

اسکندرپور همچنین در این نشست دوستانه بر ضرورت ساماندهی تابلوهای تبلیغات شهری شیراز تأکید و عنوان کرد: در تمامی کلانشهرها، این تابلوها به عنوان یکی از منابع درآمدی تلقی می شود اما در شهر شیراز تاکنون به این موضوع توجه کمتری شده است، در این راستا با تشکیل شورای «تبلیغات شهری» ساماندهی ساختاری و محتوایی تابلوهای شهری با انسجام، هماهنگی و نظارت بیشتری صورت خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.