خانه / فرهنگی / آموزش / حضور پرشور دانش آموزان کازرونی در طرح پیاده از خانه تا مدرسه
پیاده از خانه تا مدرسه در دبستان های امام علی و شهید مرتجز کازرون/ عکس: ایمان مرتجز
پیاده از خانه تا مدرسه در دبستان های امام علی و شهید مرتجز کازرون/ عکس: ایمان مرتجز

حضور پرشور دانش آموزان کازرونی در طرح پیاده از خانه تا مدرسه

دانش آموزان کازرونی بخشی از مسیر خانه تا مدرسه خود را پیاده روی کردند.

به گزارش ایمان مرتجز، کارشناس تریت بدنی آموزش و پرورش این شهر گفت: طرح پیاده روی از خانه تا مدرسه با هدف ارتقا سلامتی، شادابی و نشاط در بین دانش آموزان اجرا شد.

عظیمی افزود: در این پیاده روی دانش آموزان دبستان های شهید مرتجز و امام علی(ع) ساعت هفت صبح همراه با والدین خود با حضور در پارک آزادی و مردانی مسیر تا مدرسه را پیاده روی کردند.

وی گفت: با توجه به این که در حال حاضر کم تحرکی و افزایش وزن سلامتی نوجوانان را تهدید می‌کند، نهادینه کردن فرهنگ ورزش و زندگی سلامت محور در بین دانش آموزان کودک و نوجوان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

شایان ذکر است طرح «یک روز پیاده از خانه تا مدرسه» با همکاری آموزش‌ و پرورش، شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی کازرون و به صورت نمادین در این شهر، در دبستان های شهید مرتجز و امام علی(ع) همراه با برنامه های ورزشی متنوع، قرعه کشی و اهداء جایزه به دانش آموزان و صرف صبحانه سالم برگزار شد.

گفتنی است هر سال در هفتمین روز ماه اکتبر میلیون ها دانش آموز به همراه والدین و اولیای مدرسه در ۴۲ کشور دنیا مناسبت «پیاده روی از خانه تا مدرسه» را جشن می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.