خانه / نگارخانه / آیین ها / اگر ناصر دیوان هم بود، مقابل آمریکا می ایستاد
بزرگداشت ناصر دیوان کازرونی/ عکس: زینب صادقی
بزرگداشت ناصر دیوان کازرونی/ عکس: زینب صادقی

اگر ناصر دیوان هم بود، مقابل آمریکا می ایستاد

به گزارش شهرسبز؛ حجت الاسلام خرسند ، امام جمعه کازرون و سخنران گرامیداشت ناصر دیوان کازرونی اظهار داشت: ناصر دیوان برای مقابله با دشمن انگلیسی به کیلومترها آنسوی دروازه های کازرون می رود. ناصر دیوان با نیروهایش به دشت ارژن می رود و در آنجا با انگلیسی ها درگیر می شود.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه ناصر دیوان دشمن شناسی می کند و برای مقابله با آنها زودتر از شهر و دیارش می رود تاکید کرد که این راه امروز هم ادامه دارد. چرا که وقتی دشمن می گوید بعد از قطع ارتباط جبهه مقاومت با سقوط سوریه، یه ایران حمله می کنیم، مدافعان حرم کیلومترها آنسوتر از مرزهای کشور می روند و به سرداری حاج قاسم سلیمانی از عزت ایران اسلامی دفاع می کنند.

وی در ادامه به فتوای ایات عظام لاری و میرزای شیرازی در حمایت از قیام ناصر دیوان اشاره و افزود: بی شک اگر امروز ناصر دیوان زنده بود با آمریکای جنایت کار مقابله می کرد.

حجت الاسلام خرسند در بخش دیگری از سخنان خود ناصر دیوان را یک شخصیت ضداستعمار مسلمان خواند و اضافه کرد: کسی فکر نکند می شود ناصر دیوان را به عنوان یک ملی گرا یا کازرونی مصادره کرد بلکه این فرد بزرگ متعلق به اسلام و کشور ایران است.

خرسند در ادامه به وعده انگلیسی ها با مبلغ هنگفت برای تتمیع  و تسلیم ناصر دیوان اشاره و تاکید کرد: او هیچوقت مرعوب استعمار انگلیس نمی شد و نمی گفت حال که شیراز و بوشهر را گرفته اند باید عقب نشینی کنیم.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه ناصر دیوان اگر زنده بود بی شک یکی از سرداران دفاع مقدس می شد افزود: در دوران دفاع مقدس کازرونی ها دو هفته بعد از آغاز جنگ برای مقابله با دشمن به جنوب غرب رفتند و با شجاعت در کنار سردارانی همچون چمران سوسنگرد را از دست دشمن آزاد کردند.

حجت الاسلام خرسند به مقاومت مردم سوریه اشاره و خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در سوریه شکست خوردند و این یعنی اینکه ما هم باید با مقاومت در مقابل طرح های اقتصادی دشمن منفعل عمل نکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.