خانه / اجتماعی / کارگاه یک روزه ی نوآوری و فن بیان در آموزش و پرورش کازرون برگزار شد
کارگاه فن بیان/ عکس: مهسا زارع
کارگاه فن بیان/ عکس: مهسا زارع

کارگاه یک روزه ی نوآوری و فن بیان در آموزش و پرورش کازرون برگزار شد

کارگاه فن بیان
کارگاه فن بیان

کارگاه یک روزه نوآوری و فن بیان با برنامه ریزی و مدیریت یک گروه دانش آموزی در کازرون برگزار شد.

به گزارش ایمان مرتجز، سرآمدان سه دوره مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی این شهر با همکاری برخی دوستان فکور و ایده پرداز خود این رویداد یک روزه را در فضای دانشگاه فرهنگیان، مرکز آموزش عالی زینب کبری(س) و سالن کنفرانس مجتمع رفاهی فرهنگیان کازرون برگزار کردند.

در این کارگاه که از ساعت ۸ صبح روز شنبه دهم شهریور ماه با حضور مهندس یزدانی، سرپرست آموزش و پرورش، رضا جاویدی معاون آموزشی وی و مهندس آذین فر عضو شورای شهر شروع به کار کرد و تا ساعت ۹ شب ادامه یافت، کارگاه “تریز” با تدریس امین دهقانی دانش آموز رشته ی علوم انسانی دبیرستان سعادت و کارگاه فن بیان توسط محمدرضا مظلومی مدرس بنیاد نخبگان فارس در دو گروه مجزا برای ۷۵ نفر دانش آموز دختر و پسر متوسطه ی اول و دوم به اجرا در آمد. همزمان مسابقه ی خلاقیت و تفکر نیز با رویکرد مشاهده ی فکورانه و روش های حل مسئله در محیط باز و فضای سبز مجتمع فرهنگیان برگزار شد و در پایان یک گروه برتر و یک گروه قابل تحسین معرفی شدند.

در طول دوره، یزدانی، آذین فر، و جاویدی از محتواهای آموزشی و فعالیت های کارگاهی رویدادها بازدید کردند و طی گفتگویی صمیمانه با دانش آموزان درباره ی استانداردهای دوره از آنان نظرخواهی کردند.

شور و استقبال دانش آموزان از این رویداد و درخواست های مکرر برای دوره های بعدی با وجود خستگی مفرط و فعالیت یکسره در طول روز از مهم ترین جلوه های این رویداد بود.

سرپرست آموزش و پرورش کازرون در حاشیه بازدید از این کارگاه، عنوان کرد: هدف از برگزاری مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی ایجاد فرصت های متنوع و تشکیل یک زنجیره ی ارزشمند از تجربه های یادگیری بین جامعه ی دانش آموزی، دانشجویی و نخبگان جامعه است و رویداد امروز کارآمدی و اثربخشی این مدارس را به خوبی نشان داد.

شایان ذکر است که پژوهش سرای دانش آموزی رازی، اداره ی صنایع، بنیاد نخبگان فارس، مدیریت دبیرستان نمونه دولتی سعادت و معاونت آموزش متوسطه ی آموزش و پرورش کازرون در برگزاری این دوره مشارکت داشته اند و طراحی کارگاهها و سوالات مسابقه و نیز تمام هماهنگی های اجرایی توسط دانش آموزان کمیته ی علمی به سرپرستی محمد دهقانی و کمیته ی اجرایی به سرپرستی امین دهقانی برنامه ریزی و اجرا شد.

مطلب پیشنهادی

میزان بارندگی در کازرون از سال 40 تا 94

تحلیل بارندگی ۵۴ ساله کازرون

به گزارش محمودرضا پولادی؛ آیا مایلید که از وضعیت بارندگی سال های گذشته در کازرون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.