خانه / فرهنگی / آموزش / توسط هنرجویان هنرستان فنی دخترانه فاطمه زهرا(س) کازرون صورت گرفت؛ طراحی سیر تاریخی انقلاب در چهل قاب
طراحی سیر تاریخی انقلاب در چهل قاب

توسط هنرجویان هنرستان فنی دخترانه فاطمه زهرا(س) کازرون صورت گرفت؛ طراحی سیر تاریخی انقلاب در چهل قاب

به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی، هنرجویان هنرستان دخترانه فنی فاطمه زهرا(س) دیروز، امروز و فردای انقلاب اسلامی را در چهل قاب ترسیم کردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، هنرجویان هنرستان فنی دخترانه فاطمه زهرا(س) این شهر در حاشیه برگزاری یادواره شهدای فاطمی (شهدای گمنام)، فراز چهلم انقلاب را با طراحی ۴۰ دستاورد مهم از چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر روی بوم ۴۰ متری در یادواره شهدای فاطمی به نمایش گذاشتند.

عبدالرضا یزدانی، سرپرست آموزش و پرورش کازرون، در حاشیه برگزاری این یادواره با اشاره به اینکه شناخت انقلاب اسلامی و دستاورد‌های آن از مهم‌ترین برنامه‌های دهه فجر امسال آموزش و پرورش است، اظهار داشت: تبیین دستاورد‌های انقلاب برای دانش آموزان که نسل جدید انقلاب هستند وظیفه همگان است و در این راستا آموزش و پرورش با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود این کار را انجام می دهد.

وی با تمجید از طراحی زیبا و خلاقانه ی هنرجویان این هنرستان از دستاوردها و وقایع مهم انقلاب، افزود: زبان هنر موثرترین شیوه انتقال مفاهیم است.

فروزان نوروزی دوست، مدیر هنرستان فاطمه زهرا(س)، با اشاره به این مطلب که تاریخ انقلاب را باید برای نسل جوان انقلاب خواند تا بدانند نیاکانشان برای پیروزی و تداوم آن چه رنج هایی را متحمل شده اند، گفت: نسل جوان و دانش آموزان باید قدر میراث گرانبهای انقلاب را بدانند و آن را بیهوده در پای دنیاخواهی و شهرت طلبی قربانی نکنند.

وی ادامه داد: تصمیم گرفتیم در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) یادواره شهدای فاطمی (شهدای گمنام) را برگزار کنیم و در این روز چهل نفر از هنرجویان هنرستان فاطمه زهرا(س) فراز چهلم را با طراحی چهل دستاورد انقلاب بر بوم چهل متری به تصویر بکشند.

نوروزی دوست هدف از برگزاری یادواره شهدای فاطمی را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان گمنام در ایام فاطمیه عنوان کرد.

گفتنی است در این مراسم که با اجرای دو سرود همگانی توسط دانش آموزان، صحبت های حاج کرامت ا.. حسینی، یادگار هشت سال دفاع مقدس و دیگر برنامه های تاثیرگذار همراه بود، معاون سیاسی فرماندار، سرپرست آموزش و پرورش و تعدادی دیگر از مسئولان شهرستان حضور داشتند.

این بوم چهل متری در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن برای عموم نمایش داده خواهد شد.

وب سایت رسمی آموزش و پرورش کازرون

http://kazeroon.fars.medu.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.