خانه / فرهنگی / آموزش / با حضور مسئولان؛مراسم گرامیداشت هفته سلامت در دبیرستان دخترانه الزهرا(س) کازرون برگزار شد

با حضور مسئولان؛مراسم گرامیداشت هفته سلامت در دبیرستان دخترانه الزهرا(س) کازرون برگزار شد

مراسم نمادین گرامیداشت هفته سلامت در دبیرستان دخترانه الزهرا(س) کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش  کازرون، این مراسم با حضور معاون سیاسی فرماندار، مدیر آموزش و پرورش، ریاست شبکه بهداشت و درمان و برخی دیگر از مسئولان شهرستان کازرون برگزار گردید.

امیرحسین جمشیدی، مدیر آموزش و پرورش کازرون، ضمن تبریک به مناسبت آغاز هفته سلامت، شعار امسال این هفته را مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت عنوان نمود.

وی بیان داشت: اهداف متعالی آموزش و پرورش در صورتی تحقق می یابد که تعلیم و تربیت هم راستا با بهداشت و سلامت دانش آموزان حرکت کند.

مدیر آموزش و پرورش کازرون افزود: از آنجا که دانش آموزان در سن فراگیری بوده و آموزش های بهداشتی را به خوبی می آموزند و می توانند به عنوان سفیران سلامت آموخته های خود را به خانواده و همسالان خود نیز انتقال دهند، لذا حفظ و ارتقای سلامت و بهداشت آنان امری ضروری و غیرقابل انکار است.

جمشیدی گفت: دانش آموزان باید در زمینه شاخص های سلامت حساس باشند و ویژگی های غذای سالم را بشناسند.

وی از خانواده ها خواست برای حفظ سلامت دانش آموزان خود در برنامه های بهداشتی مدارس و بویژه بهداشت تغذیه دانش آموزان مشارکت کنند و با تدارک غذاهای سالم  و دارای ارزش غذایی به نهادینه شدن فرهنگ استفاده نکردن از فست فودها و تغذیه های غیر بهداشتی در بین دانش آموزان کمک کنند.

در ادامه این مراسم رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون نیز به بیان سخنانی در خصوص اهمیت حفظ سلامت و بهداشت در جهت مقابله با بیماری ها در بین دانش آموزان دبیرستان الزهرا(س) پرداخت.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با هدف نهادینه کردن فرهنگ استفاده از غذاهای سالم و سنتی، نمایشگاهی از عذاهای سالم و سنتی توسط دانش آموزان برگزار شد.

کانال اخبار آموزش و پرورش کازرون در سروش

http://sapp.ir/apkazeroon

******************

وب سایت رسمی آموزش و پرورش کازرون

http://kazeroon.fars.medu.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.