خانه / فرهنگی / آموزش / راهیابی دو دانش آموز کازرونی به مسابقات آسیایی
راهیابی دو دانش آموز کازرونی به مسابقات آسیایی

راهیابی دو دانش آموز کازرونی به مسابقات آسیایی

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کازرون از راهیابی دو دختر دانش آموز کازرونی به مسابقات آسیایی مکعب روبیک و لیوان چینی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، هادی زال زاده با بیان این خبر افزود: پریا جعفرزاده از دبیرستان فرزانگان در رشته مکعب روبیک و لیلی کاظمی از دبستان سلمان فارسی این شهر در رشته لیوان چینی به مسابقات آسیایی راه یافتند.

وی با بیان اینکه مرحله منطقه ای این مسابقات با عنوان المپیاد بازی های فکری رویش، توسط سازمان دانش آموزی، در آذرماه برگزار شده بود، اظهار داشت: نفرات منتخب منطقه ای، اسفندماه در مسابقات استانی با حضور بیش ۱۵۰۰ دانش آموز برگزیده استان فارس، از نواحی و مناطق مختلف، در شیراز به رقابت پرداختند، که ۶ دانش آموز کازرونی موفق شدند با کسب مقام های برتر به مرحله کشوری راه یابند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کازرون ادامه داد: مرحله کشوری این مسابقات نیز هفته ی اول تیرماه ۹۸ در شیراز برگزار شد که پریا جعفرزاده در رشته روبیک و لیلی کاظمی در رشته لیوان چینی به عنوان نمایندگان استان فارس موفق به کسب سهمیه آسیایی شدند.

گفتنی است المپیاد رویش با ابتکار سازمان دانش آموزی فارس در رشته های برج دومینو، لیوان چینی، جنگا و ریورسی، بلاک آس دو نفره، در مقطع ابتدایی و مکعب روبیک، دومینو تاپلینگ، جنگا و ریورسی و بلاک آس چهار نفره در مقطع متوسطه، با هدف ایجاد فضایی با نشاط و دور از فضای مخرب مجازی و آموزش و سرگرمی و ایجاد تفکر روشمند برای دانش‌­آموزان برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.