خانه / اجتماعی / پنجمین یادواره شهدای گاوکشک برگزار شد
پنجمین یادواره شهدای گاوکشک برگزار شد

پنجمین یادواره شهدای گاوکشک برگزار شد

روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کازرون: روز پنجشنبه هفتم آذر ماه ۹۸ در مسجد ولی عصر (عج) روستای گاوکشک و با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، مردم شهیدپرور، امام جمعه کازرون، ریاست بنیاد شهید، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون و جمعی از مسئولان شهرستان، پنجمین یادواره ۱۶ شهید روستای گاوکشک برگزارشد.

سخنران این مراسم سرهنگ کوشکی، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس بود که طی سخنانی گفت: وصیت‌نامه شهدا را باید همه مطالعه کنند و از آن الگوبرداری کنند. هر جا فرهنگ ارزشمند شهادت و ایثار حاکم باشد جامعه از گزند دشمن مصمون خواهد ماند و دشمن با شکست روبرو خواهد شد. این فرهنگ دوران دفاع مقدس است که دشمنان نظام را در طول چهل سال گذشته با شکست روبرو کرده و این ارزش‌ها باید در جامعه حاکم  و به نسل های آینده منتقل شود.

مردم در سخت ترین شرایط از انقلاب اسلامی خود محافظت کرده اند ودر شرایط سخت جنگ و تحریم هایی به مراتب سخت تر از امروز از جان و مال خود گذشتند تا میهن اسلامی آسیب نبیند و شهدا در خط مقدم این از خودگذشتگی ها بوده اند. امروز هم مردم مشکلات را به جان می خرند و با پیروی از شهدا اجازه نخواهند داد تا به ایران اسلامی ضربه ای وارد شود.

پس از این مراسم مردم و مسئولان در گلزار شهدای گاوکشک حضور یافته و با نثار شاخه های گل به مقام شامخ این عزیزان ادای احترام نمودند.

رضازاده رئیس بنیاد کازرون در حاشیه این یادواره طی مصاحبه ای گفت: حضور گرم مردم در یادواره های شهدا نشان دهنده این است که شهدا هنوز هم در میان مردم زندگی می کنند و راهشان ادامه دارد.

ایشان در باب مردم و شهدای روستای گاوکشک نیز گفت: مردم روستای گاوکشک از پیش از انقلاب فعالیت های زیادی در جهت پیروزی انقلاب داشته اند و پس از انقلاب نیز در تمامی عرصه ها حضور فعال و چشمگیری داشته و دردفاع از کیان میهن اسلامی و دفاع مقدس پیش گام بوده اند به طوری که اولین شهید منطقه کازرون در جنگ تحمیلی(شهید طمراث محمدی) از این روستا می باشد و تقدیم ۱۶ شهید و تعداد زیادی جانباز سند افتخاری برای این مردم پرتلاش و مومن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.