خانه / اجتماعی / حضور مدیر کل امور اقتصادی و مالی سازمان شهرداری های کشور در کازرون و تلاش شهرداری کازرون برای دریافت تسهیلات سرمایه گذاری
حضور مدیر کل امور اقتصادی و مالی سازمان شهرداری های کشور در کازرون و تلاش شهرداری کازرون برای دریافت تسهیلات سرمایه گذاری

حضور مدیر کل امور اقتصادی و مالی سازمان شهرداری های کشور در کازرون و تلاش شهرداری کازرون برای دریافت تسهیلات سرمایه گذاری

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون صبح روز سه شنبه ۱۵ بهمن دکتر کوشش تبار مدیر کل امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،  حق پناه رئیس اداره امور اقتصادی و خدمات مالی شهرداری ها و دهیاری های کشور و فرهادی کارشناس سرمایه گذاری استانداری فارس، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کازرون از ظرفیت های سرمایه گذاری شهر کازرون از جمله پارکینگ ابوذر و عمارت تاریخی واقع در مرکز شهر بازدید کردند.

در ادامه در جلسه ای که در شهرداری برگزار شد، شهردار کازرون ضمن خیر مقدم به مدیر کل و هیئت همراه اظهار کرد: شهر کازرون  با سابقه تاریخی کهن  دارای بناهای تاریخی و مذهبی بسیاری است که قابلیت گردشگری دارند و حتی یکسال قبل از شهرداری شیراز دارای بلدیه بوده است به همین خاطر شهرداری کازرون دارای توانمندی های بالقوه فراوانی است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سالهای اخیر ، حجم سرمایه گذاری ها و کمک های دولتی به این شهر با وقفه چندین ساله و حتی چندین دهه مواجه بوده است به طوری که هیچ کمک مالی که بتوان از آن طرح سرمایه گذاری خوبی برای شهر کازرون ایجاد کرد،  نداشته‌ایم؛ بنابراین امروز ، حضور ارزشمند مدیر کل امور اقتصادی سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های کشور در کازرون این نوید را به ما می دهد که بتوانیم در حوزه سرمایه گذاری، حوزه بوم گردی، پارکینگ طبقاتی ابوذر، کارخانه سنگ شکن و کارخانه آسفالت شهرداری تسهیلاتی را جهت سرمایه گذاری در این بخش ها دریافت کنیم.

وی ادامه داد: در بحث سرمایه گذاری کارخانه سنگ شکن  که سرمایه گذار آن در جلسه هم حضور دارد کار تکمیلی آن حدود ۹۰ درصد پیش رفته که با خرید ادوات برای راه اندازی آن در این قسمت مشکل نداریم امیدواریم  با ارائه اسناد مالی آن، قسط دوم وام را دریافت کنیم تا کارخانه آسفالت آن که به عنوان درآمد پایداری برای شهرداری محسوب می شود هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

مهندس مهرورز در پایان خاطرنشان کرد: طی بازدیدی که به اتفاق هم داشتیم در حوزه بوم گردی یکی از مکان‌های تاریخی شهر  که به انضمام املاک مجاور چیزی حدود ۲۰۰۰ متر می شود، در صورت تملک مکان مناسبی جهت سرمایه گذاری است و مهمتر از همه اینها پارکینگ ابوذر است که حدود ۳۵۰۰ متر مساحت دارد و پتانسیل تبدیل به پارکینگ طبقاتی و در کنار آن مجتمع تجاری، تفریحی و… را دارا می‌باشد.

سپس دکتر کوشش تبار ضمن گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر، نظام جمهوری اسلامی ایران را تداعی کننده نماد حضور مردم در تصمیم گیری همه مسائل کشور عنوان و اظهار کرد: یکی از بهترین سطوح تبلور این مفهوم انتخاب اعضای شورای اسلامی شهر بعنوان نمایندگان مردم در تصمیم گیریهای حوزه شهری است. در واقع اعضای شورای اسلامی شهر بعنوان سرمایه های اجتماعی یک شهر محسوب می شوند.

وی تصریح کرد:شورای شهر امانت دار و مورد اعتماد مردم هستند و  به فرموده امام علی (ع) نیازهای مردم به شما، نعمتی از سوی خداوند برشماست، پس آنها را غنیمت شمارید. اگر نیازهای آنهارا برآورده کنید هم رضایت مردم و هم رضایت خداوند را کسب کرده‌اید، در غیر این صورت هم مورد غضب خداوند قرار میگیرید و هم باعث بدبینی مردم به خود خواهید شد.

وی با اشاره به اینکه جایگاه و مقام سرمایه گذار چیزی کمتر از جایگاه و مقام شهدا نیست افزود، سرمایه گذار و شهدا هر دو کارشون صیانت از وطن و بوجود آورنده امنیت و آرامش خاطر و آسایش برای مردم است پس سرمایه گذاران یکی از ارزشمندترین گروه‌های جامعه  هستند.

دکتر کوشش تبار همچنین بر نام گذاری روزی در سال تحت عنوان روز شهر و نیز تدوین اطلس سرمایه گذاری در سطح شهرها برای شناساندن فرصت ها، ظرفیت ها وپتانسیل ها در سطح ملی تاکید نمود.

وی با تاکید بر اینکه اعضای شورای اسلامی و شهردار  باید به شیوه نامه سرمایه گذاری آشنایی کامل داشته باشند، گفت: شوراها و شهرداری ها باید با ایجاد حس اعتماد سازی  و رفع موانع زمینه حضور سرمایه گذاران را در شهر خود فراهم کنند چرا که حضور  اولین سرمایه گذار می تواند آغازی برای پایان و پایانی برای آغاز باشد؛ در واقع حضور سرمایه گذار برای شهر فرصت مغتنمی برای اشتغال جوانان نیز خواهد بود.

 در ادامه مهندس حق پناه رئیس اداره امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های کشورضمن تشکر از میزبانی شهرداری کازرون اظهار کرد: شیوه نامه سرمایه گذاری در سال ۱۳۹۱ تدوین و توسط وزارت کشور به همه شهرداری های کشور ابلاغ گردید که اولین قدم جهت اجرای آن تصویب در شورای شهر است.

وی تصویب شیوه نامه، تشکیل کمیسیون عالی سرمایه‌گذاری، شناسایی املاک شهرداری که قابلیت سرمایه گذاری دارد، تعریف پروژه خوب، تهیه طرح امکان سنجی پروژه، اولویت بندی پروژه، تعیین روش تامین مالی پروژه، فراخوان و قرار داد و اجرای پروژه را از جمله  مراحل سرمایه گذاری عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.