خانه / اجتماعی / کانون محیط زیست دانشگاه سلمان فارسی کازرون به کمیته محلی حفاظت از تالاب بین‌المللی پریشان اضافه می‌شود
کانون محیط زیست دانشگاه سلمان فارسی کازرون به کمیته محلی حفاظت از تالاب بین‌المللی پریشان اضافه می‌شود

کانون محیط زیست دانشگاه سلمان فارسی کازرون به کمیته محلی حفاظت از تالاب بین‌المللی پریشان اضافه می‌شود

دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی کازرون با حضور در تالاب بین‌المللی پریشان، ضمن بازدید از این تالاب، در جریان تازه‌ترین وضعیت طرح‌های مرتبط با احیا پریشان قرار گرفتند.

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در این بازدید علمی که روز شنبه ۲۶ بهمن ماه و به عنوان برنامه افتتاحیه کانون دانشجویی محیط‌زیست این دانشگاه برگزار گردید، جمال خداپرست، کارشناس سازمان محیط‌زیست شهرستان کازرون با حضور در جمع دانشجویان به ارایه توضیحاتی پیرامون وضعیت تالاب پریشان، دلایل خشک شدن آن و همچنین آخرین وضعیت طرح‌های مرتبط با احیا این تالاب بین‌المللی پرداخت.

خداپرست ضمن استقبال از حضور دانشجویان در فضای فعالیت‌های زیست‌محیطی، این حضور را برای حل مسایل مختلف این حوزه و به ویژه یافتن راه‌حل‌های علمی برای مسایل تالاب پریشان مثبت ارزیابی نمود و خاطر نشان کرد: فضای محیط زیست شهرستان کازرون نیاز به حضور بیشتر و فعال‌تر بدنه‌ی علمی شهرستان دارد و فعالیت کانون دانشجویی محیط‌زیست دانشگاه سلمان فارسی کازرون می‌تواند گامی موثر برای تحقق این موضوع باشد.

ایشان همچنین ضمن اشاره به فعالیت کمیته محلی حفاظت از تالاب بین‌المللی پریشان، افزودند: از این پس کانون محیط زیست دانشگاه سلمان فارسی نیز به این کمیته افزوده خواهد شد تا امکان تعامل دوسویه میان دانشگاه و ساختارهایی که مدیریت تالاب پریشان را برعهده دارند، افزایش پیدا کند.

در ادامه این برنامه، محمدجواد سیاح‌‎پور، دبیر انجمن میراث پریشان نیز به بیان ویژگی‌های تالاب پریشان پرداخت و با استقبال از آغاز فعالیت کانون محیط‌زیست دانشگاه سلمان فارسی، اضافه شدن این کانون به جمع تشکل‌های مدنی فعال در حوزه‌های مختلف محیط زیست کشور را تبریک گفت و اظهار امیدواری نمود با برقراری تعامل میان تشکل‌ها، بتوان امیدوارانه‌تر از گذشته برای احیا عرصه‌های مختلف محیط زیستی کشور تلاش نمود.

گفتنی است این برنامه با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار گردید و در پایان دانشجویان به بازدید میدانی از تالاب پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.