خانه / اجتماعی / اعلام آمادگی سرپرست اداره میراث فرهنگی، برای حمایت از طرح‌های دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی
اعلام آمادگی سرپرست اداره میراث فرهنگی، برای حمایت از طرح‌های دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی

اعلام آمادگی سرپرست اداره میراث فرهنگی، برای حمایت از طرح‌های دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی

جشن دانشجویان ورودی جدید رشته شهرسازی دانشگاه سلمان فارسی کازرون که گام نخستین آنها برای آشنایی هرچه بیشتر با این رشته محسوب می‌شود، در ساختمان موزه مردم‌شناسی این شهر برگزار گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در ابتدای این مراسم محمدجواد مرادی، دبیر انجمن علمی شهرسازی ضمن بیان توضیحاتی پیرامون این رشته، هدف از برگزاری این جشن در موزه مردم‌شناسی را آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان ورودی جدید با ظرفیت‌های فرهنگی کازرون و همچنین لزوم لحاظ کردن چنین ظرفیت‌های فرهنگی در پروژه‌های مختلف شهرسازی دانستند.

در ادامه جوکار، سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کازرون با حضور در جمع دانشجویان ضمن خوش‌آمدگویی، ابراز امیدواری نمود که بتوان از ظرفیت بالای دانشجویان رشته شهرسازی دانشگاه سلمان فارسی برای حفظ و احیا بافت‌های تاریخی در کازرون استفاده نمود.

وی در این خصوص خاطر نشان نمود: اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کازرون این آمادگی را دارد تا از طرح‌های دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی که در حوزه احیا بافت تاریخی و سایر حوزه‌های مرتبط هستند، حمایت کند. خوشبختانه چنین دیدگاه حمایتی در سطح شهرداری، شورای شهر و سازمان نظام مهندسی کازرون نیز وجود دارد و امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی و همچنین حمایت‌ها و پشتیبانی‌های سایر مسوولین، به طراحی و در نهایت اجرای پروژه‌های مشترکی برسیم که بتوانند فضای شهری کازرون را به سمت بازآفرینی هویت بومی به پیش ببرند.

در ادامه، دانشجویان ضمن بازدید از موزه مردم‌شناسی با پیشینه این موزه و همچنین تاریخچه خیابان شریعتی شهر کازرون به عنوان یکی از پیش‌روترین خیابان‌هایی که نقش اساسی در شکل‌گیری بافت نوین شهری این شهر داشته است، آشنا شدند.

در پایان این برنامه که از سوی انجمن علمی شهرسازی دانشگاه سلمان فارسی کازرون و با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه و همچنین همکاری و پشتیبانی اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کازرون برگزار گردید، دانشجویان ورودی جدید رشته شهرسازی از شهر باستانی بیشاپور نیز بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.