خانه / اجتماعی / دکتر غریب فاضل‌نیا در دیدار با دکتر فریدون عباسی‌دوانی: ارتقا و اعتلای دانشگاه سلمان فارسی کازرون، مطالبه‌ی مردم منطقه است
بازدید دکتر فریدون عباسی‌دوانی از پردیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون

دکتر غریب فاضل‌نیا در دیدار با دکتر فریدون عباسی‌دوانی: ارتقا و اعتلای دانشگاه سلمان فارسی کازرون، مطالبه‌ی مردم منطقه است

بعدازظهر روز پنج‌شنبه، ۶ شهریور ماه، دکتر فریدون عباسی‌دوانی، نماینده مردم شهرستان‌های کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی، به همراه دکتر غریب فاضل‌نیا، رییس دانشگاه سلمان فارسی کازرون، دکتر گردانی، معاون مالی و اداری این دانشگاه و جمعی از کارشناسان با حضور در پردیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون، ضمن بازدید از بناهای در دست اجرای این پردیس، از نزدیک در جریان تازه‌ترین مراحل پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها و مراحل باقیمانده اتمام آنها قرار گرفت.

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، دکتر فاضل‌نیا، رییس دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در این بازدید ضمن تشریح وضعیت پروژه‌های در دست اجرا در پردیس این دانشگاه خاطر نشان نمود: برخی بناها و محوطه‌سازی‌های این پردیس، پیشرفت فیزیکی مناسبی دارند و با تأمین اعتبار مورد نیاز برای انجام مراحل پایانی کار، می‌توان با آغاز بهره‌برداری از این پردیس، سرانه‌ی فضاهای دانشگاهی کازرون را افزایش داده و زمینه‌ی مناسب‌تری برای توسعه‌ی فعالیت‌های علمی و پژوهشی و همچنین استقرار و فعال نمودن مراکز مطالعاتی مورد نیاز منطقه را به وجود آورد.

رییس دانشگاه سلمان فارسی کازرون همچنین با اشاره به تأثیرهایی که این دانشگاه می‌تواند در ارتقای سطح اجتماعی و سرمایه‌های فرهنگی منطقه برجای بگذارد، افزود: ارتقا و اعتلای دانشگاه سلمان فارسی کازرون، مطالبه‌ی مردم منطقه است. این دانشگاه به عنوان برند کازرون و قطب علمی منطقه، پذیرای دانشجویان متعددی از استان فارس به ویژه مناطق غربی این استان و همچنین سایر استان‌های همجوار است و با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه و نیازهای منطقه، می‌توان با توسعه‌ی مناسب دانشگاه، نقش قابل توجهی را در سپهر اجتماعی و فرهنگی این منطقه ایفا نمود.

دکتر فاضل‌نیا در پایان ابراز امیدواری نمود با بسترسازی‌های مناسب و با حمایت دستگاه‌های دولتی و استفاده از ظرفیت‌های نماینده شهرستان‌های کازرون و کوهچنار در مجلس اسلامی که از چهره‌های دانشگاهی و آشنا به مسایل دانشگاه هستند، بتوان علاوه بر تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌هایی که در مراحل پایانی کار قرار دارند، بتوان شاهد شروع به کار برخی پروژه‌های دیگر از جمله مسجد دانشگاه، کتابخانه و مرکز اسناد، سالن همایش‌ها، ساختمان‌های آموزشی جدید و سر در ورودی مجموعه بود.

دکتر عباسی‌دوانی، نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با تأکید بر کلیدی بودن نقش دانشگاه‌ها در جریان توسعه‌ی هر منطقه خاطر نشان نمود: همانگونه که امام راحل(ره) فرمودند، دانشگاه‌ها بایستی مبدا هر حرکتی در جامعه قرار گیرند. بنابراین دستگاه‌های مختلف نیز بایستی تلاششان را در جهت بسترسازی مناسب در راستای تحقق این رهنمون، دنبال نمایند.

دکتر فریدون عباسی‌دوانی در ادامه با اشاره به تنگناهای مالی پیش‌روی دولت، خاطر نشان نمود: همانطور که می‌دانید از یک طرف دولت درگیر مشکلات مالی متعدد است و از طرف دیگر مطالبات دیگری مانند سدنرگسی، تونل‌های محرم و مقاومت، بیمارستان امام علی(ع) و برخی پروژه‌های دیگر نیز وجود دارد که بایستی به دنبال راه‌اندازی و تحقق آنها نیز بود.

ایشان همچنین افزود: ساختمان دانشکده علوم پایه و مسیرهای دسترسی به نقاط مختلف پردیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون، پیشرفت فیزیکی بالایی دارند و امیدواریم این قسمت‌ها در طرح جهش قرار بگیرند و دولت بتواند اعتبار لازم برای تکمیل آنها را تزریق کند.

گفتنی است پردیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون در ۴ کیلومتری غرب شهر کازرون و در امتداد جاده کازرون ـ بوشهر قرار دارد. این پردیس ۷۸ هکتاری بزرگترین پروژه عمرانی توسعه فضاهای دانشگاهی در غرب استان فارس محسوب می‌شود و در حال حاضر کار احداث بناهایی از جمله ساختمان دانشکده علوم پایه، ساختمان دانشکده فنی و مهندسی، ساختمان مجموعه کلاس‌ها، ساختمان سلف سرویس، ساختمان خوابگاه خیّرساز دختران، زمین ورزشی روباز، بازارچه دانشجویی و… در آن دنبال می‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.