خانه / اجتماعی / کشت شوید به عنوان گیاه دارویی در کازرون
گیاه شوید

کشت شوید به عنوان گیاه دارویی در کازرون


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: برای اولین بار در شهرستان کازرون گیاه شوید با هدف اسانس گیری و استفاده دارویی کشت شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، حمید رشیدی اظهار داشت: در سال جاری ۲۰ هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان به زیر کشت شوید رفته است.
وی افزود: از این میزان سطح ۱۰ هکتار به صورت قراردادی با بخش خصوصی با هدف اسناس گیری و استفاده دارویی اختصاص یافته است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه شوید گیاهی یک ساله است و در فصل رشد ۳ تا ۴ چین برداشت می شد تصریح کرد: در این مزرعه اختصاصی، برداشت به صورت یک چین و در زمان گلدهی شوید انجام می شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: اسانس این گیاه که از بذر و پیکره رویشی گیاه استخراج می شود، خاصیت ضد باکتریایی دارد.

همچنین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون قبلاً نیز اعلام کرده بود که ۴ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت گیاه دارویی زعفران اختصاص دارد.
به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، حمید رشیدی اظهار داشت: کشت پیاز زعفران در این شهرستان در حال انجام است و تا نیمه اول مهرماه نیز ادامه دارد.
وی افزود: کشت زعفران در مناطق مختلف این شهرستان رونق گرفته و پیش بینی می شود امسال هشت کیلوگرم زعفران مرغوب در شهرستان تولید شود.
رشیدی تاکید کرد: کشت زعفران بهترین گزینه برای جایگزینی کشت محصولات با نیاز آبی بالا است و نیاز آبی کم و ارزش اقتصادی بالا از خصوصیات کشت زعفران است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: زعفران دارای خواص دارویی در درمان بیماری های آسم، گرفتگی عضلات، استرس، کم خونی و نارسایی قلب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.