خانه / اجتماعی / درخشش دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی کازرون در جشنواره ملی رویش
درخشش دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی کازرون در جشنواره ملی رویش

درخشش دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی کازرون در جشنواره ملی رویش

کانون کازرون‌شناسی دانشگاه سلمان فارسی کازرون از سوی هیئت داوران نهمین دوره جشنواره رویش که ویژه کانون‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور است، به عنوان کانون برگزیده دانشجویی در حوزه ایران‌شناسی و گردشگری در گروه ج دانشگاه‌های سراسر کشور انتخاب شد.

بنا به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه سلمان فارسی کازرون به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، اختتامیه نهمین دوره جشنواره رویش، عصر روز چهارشنبه ۱۹ خردادماه، با حضور دکتر علی ربیعی سخنگوی دولت، دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی و برخی از معاونان فرهنگی دانشگاه‌های کشور به میزبانی این دانشگاه برگزار شد.

 دکتر علی ربیعی در آئین اختتامیه نهمین جشنواره ملی رویش در سخنانی ضمن تبریک به فعالان عرصه دانشگاه که در کانون‌های فرهنگی به منظور اعتلای هرچه بیشتر فرهنگ جامعه تلاش می‌کنند، تاکید کرد: کانون‌های فرهنگی می‌توانند به عنوان محفل‌های گفت و گوی اجتماعی و همچنین کار با یکدیگر و مهارت‌افزایی در جامعه بسیار اثربخش باشند.

رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری ادامه داد: کانون فرهنگی بخصوص کانون‌هایی که برآمده از دل دانشگاه‌ها باشند می توانند به عنوان میانجی‌های اجتماعی و پیوند دهنده دانشگاه با جامعه باشند.

دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نیز در این مراسم با بیان اینکه بزرگی یک جامعه به میزان تعاملات و تراکم تبادلات اجتماعی و فرهنگی که در آن برگزار می شود، بستگی دارد، اظهار داشت: به میزانی که تراکم و تنوع مجموعه های اجتماعی و فرهنگی بالا باشد ما با جامعه بزرگ و مجموعه بزرگ تری مواجه خواهیم بود که در اینجا منظور ما از جامعه بزرگ، دانشگاه است.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها از یک تنوع و گستره قابل توجهی برخوردارند، گفت: در چند سال اخیر بر تنوع و گستردگی آنها افزوده شده است. در سال ۹۲، دو هزار و ۲۰۰ کانون داشتیم و امروز نزدیک به ۷ هزار کانون فرهنگی، ادبی، هنری و مذهبی داریم.

دکترغفاری با تاکید بر اینکه کانون‌های فرهنگی حیات‌بخش نهاد دانشگاه هستند، گفت: دانشگاه‌ها با فعالیت این کانون‌ها جان تازه‌ای می‌گیرند. کنشی که به خاطر انجام وظیفه باشد با کنشی که با اراده و از روی تعهد باشد، تفاوت دارد. هیچکس از قبل برای هیچ کانونی هیچ فعالیتی را تعریف نکرده است و آنچه را که شاهد هستیم ابداع خود دانشجویان عزیز است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در پایان خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی، حضور دانشجویان را در عرصه اجتماع نشان می‌دهد و این هنر حضور امر کوچکی نیست‌. کانون ها امروز هویتی برای خود به دست آورده اند و یک سرمایه و ظرفیت برای ما هستند.

در پایان مراسم اختتامیه نهمین جشنواره ملی رویش، کانون‌های برگزیده در حوزه‌های مختلف در سه دسته، گروه الف شامل دانشگاه‌های بیش از ۱۰ هزار نفری، گروه ب شامل دانشگاه‌های بین ۳ تا ۱۰ هزار نفری و گروه ج شامل دانشگاه‌های کمتر از ۳ هزار نفر دانشجو معرفی شدند و براساس نتایج ارزیابی داوران، کانون کازرون‌شناسی دانشگاه سلمان فارسی کازرون به عنوان کانون برگزیده ایران‌شناسی و گردشگری در گروه ج معرفی شد.

گفتنی است کانون کازرون‌شناسی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، یکی از نوزده کانون فرهنگی ـ اجتماعی این دانشگاه است که در حوزه‌ی معاونت فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه در فضاهای مختلف فرهنگی، اجتماعی، هنری و مذهبی فعالیت می‌کنند. این کانون در سال ۱۳۹۸ تأسیس شد و برنامه‌های متعدد و متوعی را در حوزه‌های مختلف مرتبط با شناخت تاریخ و فرهنگ کازرون اجرا کرده است. اعضا شورای مرکزی این کانون نیلوفر امیرعضدی، آیدا ستونی، مریم مردانی، فرشید شجاعی و علیرضا معتمدی از دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی کازرون هستند.

به دنبال اعلام برگزیده شدن کانون کازرون‌شناسی دانشگاه سلمان فارسی کازرون در نهمین جشنواره ملی رویش، دکتر غریب فاضل‌نیا، رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون ضمن تقدیر از عملکرد اعضا شورای مرکزی این کانون و سایر دانشجویان عضو آن و همچنین با تشکر از تلاش‌های معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سلمان فارسی کازرون و مجموعه کارشناسان و کارکنان این معاونت، ابراز امیدواری نمود با تقویت بسترها برای نقش‌آفرینی دانشجویان این دانشگاه در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی که زمینه‌ساز شکوفایی هرچه بیشتر استعدادها و توانمندی‌های آنها خواهد بود، بتوان در آینده شاهد موفقیت‌های بیشتر دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی کازرون در عرصه‌های مختلف فرهنگی و علمی و همچنین اثبات عیان‌تر توانمندی‌های آنها باشیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.