خانه / اجتماعی / میزبانی سومین حرم اهل بیت از چهارمین جشنواره فرهنگی ورزشی شمیم خانواده سپاه
میزبانی سومین حرم اهل بیت از چهارمین جشنواره فرهنگی ورزشی شمیم خانواده سپاه

میزبانی سومین حرم اهل بیت از چهارمین جشنواره فرهنگی ورزشی شمیم خانواده سپاه

فرمانده سپاه فجر فارس گفت: ۱۸۰۰ نفر شرکت‌کننده در ۶رشته ورزشی به مدت ۳روز به رقابت می‌پردازند.

به گزارش صدیقه طاهره اسدزاده خبرنگار شهرسبز از شیراز، سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس در نشست خبری چهارمین جشنواره ملی فرهنگی ورزشی شمیم خانواده سپاه (امام رئوف) با اشاره به اینکه میزبان یک رویداد فرهنگی ورزشی در استان هستیم ، اظهار داشت: این جشنواره با نام امام رئوف و با محوریت سومین حرم اهل بیت، شهر مقدس شیراز از سراسر کشور در شیراز برگزار خواهد شد.
وی گفت: استان فارس به عنوان استانی که از جهت زیرساخت و توانمندی برای میزبانی در زمینه ورزش آمادگی کامل دارذ، تقاضای میزبانی این جشنواره را دادیم و سپاه در این عرصه دارای ظرفیت خوب در همه شهرستانها و بخش‌ها و بسیاری دهستان‌ها دارای سالن سرپوشیده برای رشته‌های مختلف است.
فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه تا جایی که برایمان مقدور است، امکانات را در اختیار ورزش استان برای ارتقای سطح ورزشی می‌گذاریم، از افتتاح مجتمع ورزشی امام مهدی(عج) واقع در بلوار رحمت شیراز با ۹ سالن در رشته‌های مختلف تا دهه فجر خبر داد.
سردار بوعلی با بیان اینکه در ایجاد زیرساخت‌های ورزش در استان، همه هم‌و غم ما این بود که سالن‌ها در مناطقی باشد که کمترین امکانات را دارند و دسترسی عموم مردم باشد، تصریح کرد: توجه به استعدادیابی جوانان در این مراکز از اولویت‌های سپاه در این زیرساخت‌هاست.
وی ادامه داد: تنها سپاهی که در کشور دارای تیم فوتبال است، سپاه فجر فارس است و امیدواریم با تلاش، این تیم مجدد به لیگ برتر برگردد و آکادمی تیم فجر را در رده‌های مختلف برای شناسایی استعدادهای برتر فوتبال استان راه‌اندازی می‌کنیم.
فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به اینکه این جشنواره فرهنگی ورزشی در سپاه هر چندسال یک‌بار برگزار می‌شود، گفت: تقاضای میزبانی را برای معرفی ورزش فارس و ظرفیت سازی ورزش استان بود که مورد قبول واقع شد.
به گفته سردار بوعلی، ورزشکاران در ۶رشته ورزشی در رده‌های نوجوانان و جوانان با ۱۸۰۰ نفر شرکت کننده می‌کنند.
وی گفت: این مسابقات از ۲۰تیرماه به مدت ۳روز در شیراز، و با محوریت سومین حرم اهل بیت (ع) برگزار می‌شود.
سردار بوعلی گفت: بخش بانوان این جشنواره در استان خوزستان برگزار شده است.
به گفته وی، بیش از ۲۴۳ نفر تیم اجرایی و داوری در این جشنواره فعالیت می‌کنند که قریب به اتفاق از نیروهای استانی استفاده کردیم و در هر رشته، استان فارس ۲تیم شرکت می‌کنند.
سرهنگ کریمی، مدیر اجرایی جشنواره هم در ادامه اظهار داشت: توصیه‌های ایمنی و بهداشتی در ایام برگزاری این جشنواره با نظارت کامل رعایت خواهد شد و مراسم افتتاحیه هم با حضور مسئولان کشوری و لشکری خواهد بود.
کریمی با بیان اینکه در حین مسابقات ورزشی، مسابقات کتابخوانی از بیانیه گام دوم و وصیتنامه شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود، از تجلیل از خانواده‌های شهدای ورزشکار در ایام برگزاری مسابقات خبر داد و افزود: کمیته امداد، اداره کل ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و فرماندهی انتظامی استان ما را در برگزاری این جشنواره همراهی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.