خانه / اجتماعی / برگزاری مراسم تشییع و تدفین سردار بی سر سپاه اسلام، حاج عبدالله اسکندری همزمان با عاشورای حسینی در شیراز در جوار گلزار شهدای دارالرحمه
شهید عبدالله اسکندری

برگزاری مراسم تشییع و تدفین سردار بی سر سپاه اسلام، حاج عبدالله اسکندری همزمان با عاشورای حسینی در شیراز در جوار گلزار شهدای دارالرحمه

به گزارش صدیقه طاهره اسدزاده خبرنگار شهرسبز از شیراز، مراسم تشییع و تدفین سردار بی سر سپاه اسلام، حاج عبدالله اسکندری همزمان با عاشورای حسینی در شیراز در جوار گلزار شهدای دارالرحمه با حضور پرشو مردم عزادار برگزار شد.

این شهید بزرگوار که از اولین فرماندهان ایرانی بوده است که در جبهه‌های جنگ سوریه علیه داعش به عنوان رایزن و مشاور نظامی حضور داشته است، از فرماندهان دلیر هشت سال دفاع مقدس بوده و در زمان اعزام به سوریه، یاست بنیاد شهید استان فارس را به عهده داشته است. در سال ۱۳۹۳ در سوریه به شهادت می‌رسد و سر از تن جدایش مانند مولایش اباعبدالله الحسین بر نیزه می رود و یک روضه‌ی مجسم از واقعه‌ی عاشورا را تداعی می کند.

در همان زمان داعش برای تحویل پیکر او درخواست پول و معامله می‌کند که خانواده‌ی آن شهید بزرگوار به چنین چیزی رضایت نمی‌دهند و همین آغاز هشت سال گمنامی و مفقود الاثر شدن او در شام می‌شود.

این شهید بزرگوار، هم اکنون پس از هشت سال فراق در حالی به سرزمین و موطن خود بازمی‌گردد که مراسم عزای حسینی در سراسر ایران برپاست و تدفین وی در روز عاشورای ۱۴۴۴، ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ در شیراز در جوار همرزمان شهیدش انجام شد. روحش شاد و یادش گرامی و پررهرو.

والسلام علی عبادالله الصالحین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.