خانه / اجتماعی / استاندار فارس: استان فارس رتبه اول تأمین زمین مسکن ملی است/ ورزشگاه شهید سلیمانی همزمان با سفر دولت بهره‌برداری خواهد شد
جلسه استانداری با خبرنگاران

استاندار فارس: استان فارس رتبه اول تأمین زمین مسکن ملی است/ ورزشگاه شهید سلیمانی همزمان با سفر دولت بهره‌برداری خواهد شد

خبرنگار: فاطمه اسدزاده، عکاس: محمدکاظم تابنده

به گزارش فاطمه اسدزاده خبرنگار شهرسبز، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در نشست خبری با خبرنگاران شیراز، در مورد نهضت جهش مسکن در استان با اشاره به رتبه برتر فارس در تامین زمین این نهضت، گفت: فرم جیم ۱۴۶ هزار نفر سبز شده، اما ما همچنان چهل هزار قطعه زمین کم داریم که بیشتر در صدرا و شیراز است.

به گفته ایمانیه مشکل زمین شهر‌های کوچک حل شده، در شهر‌های بالای صد هزار نفر منتظر تصمیم شورای عالی شهرسازی هستیم.

وی در مورد زمین‌های تامین شده گفت: مسئله زمین در کمیل آباد حل شد، اما در مورد زمین شرق صدرا با محیط زیست همچنان مشکل داریم که امیدواریم حل شود.

به گفته ایمانیه در پرداخت وام‌های بانک مسکن در کل کشور، رتبه اول پرداخت وام به استان فارس تعلق گرفته است.

استاندار فارس در بحث کمبود دارو با بیان اینکه کمبود دارو همچنان وجود دارد، یک بخش از آن ملی است و بخشی نیز فقط در استان فارس وجود دارد گفت: از سهم فارس از دارو‌های کشور نباید ۶٫۲ درصد باشد باید به ۸٫۵ درصد افزایش یابد و در حال پیگیری هستیم.

وی در ارتباط با نحوه عملکرد بانک‌ها در استان گفت: هفته گذشته در تهران و در دیدار با پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پیشنهاد دادم مصوب شود در برنامه هفتم توسعه حداقل ۸۰ درصد منابع هر بانک در اختیار مردم آن استان قرار گیرد. چون این بحث فقط استان فارس نیست. بقیه استان‌ها هم مشکل دارند و فقط تهران نسبت هزینه هایش کمتر از مصارف بود.

استاندار فارس در مورد احیای بنگاه‌های راکد گفت: عدد ۲۲۰ که قبلا گفته شد، حاصل اطلاعات صمت و شهرک‌ها به من بود و گروه‌های مختلفی را هم برای خروج از رکود واحد‌ها، هم برای راستی آزمایی آزمایی اطلاعات مأمور پیگیری کردیم. 

وی افزود: فردا جلسه‌ای با حضور رئیس بازرسی استانداری، رییس شهرک‌های صنعتی، رییس سازمان صمت، مدیرکل جهاد کشاورزی خواهیم داشت و با دقت گزارش بنگاه‌های راکد را بررسی می‌کنیم.

ایمانیه با بیان اینکه هر هفته سه شنبه بعدظهر‌ها برای بررسی بنگاه‌های راکد جلسه داریم. گفت: بیش از نود بنگاه‌ها درصد مشکل مالی دارند. از همه مدیران بنگاه‌ها می‌خواهم فقط متکی به منابع بانکی نباشند. راه‌هایی دیگری مثل تهاتر و مشارکت و … وجود دارد.

وی تأکید کرد: اگر کسی قصد سرمایه‌گذاری در استان فارس را با تکیه بر منابع خود دارد. محکم پای او می‌ایستم.

استاندار فارس در مورد اقدامات ورزش و جوانان در استان فارس گفت: در شهرستان‌های استان خوب اقدام کرده‌اند تا جایی که باید پاسخگوی نهاد‌های نظارتی باشند که چگونه بدون بودجه مثلا زمین چمن ساخته‌اند.

ایمانیه به ورزشگاه‌های اصلی شیراز اشاره کرد و گفت: راجع به سه ورزشگاه وزارت می‌گوید بودجه ندارم؛ رییس سازمان می‌گوید ملی است و در حد بودجه‌های استان نیست، اما مدیر کل ورزش و جوانان انصافا خوب پیگیری کرد و طبق آنچه به من گفتند چمن ورزشگاه پارس به زودی برای استفاده آماده می‌شود.

وی بیان کرد: ورزشگاه شهید سلیمانی همزمان با سفر دولت بهره برداری خواهد شد اما در مورد ورزشگاه حافظیه بودجه بیشتری برای تعویض چمن نیاز است.

ایمانیه در ادامه گفت: تصمیم بر این شد که باغشهر‌هایی که در زمین شخصی مردم ساخته شده، نه آن‌ها که در زمین‌های ملی تخلف کرده‌اند که کاملا خلاف قانون است و به هیچ وجه هیچ کمکی به آن‌ها نخواهد شد و با نهایت توان با آن‌ها مقابله می‌شود. با تدبیر امام جمعه، مدیرکل دادگستری، مدیر کل اطلاعات، دادستان استان و در سفر رییس قضاییه موافقت ایشان را هم بگیریم و کمک کنیم به کسانی که باغشهری در زمین خود ایجاد کرده و ساماندهی کنیم.

وی تصریح کرد: مشکل آب باقی است که باید جدی همکاری کنند، حتما باید سراغ پساب بروند؛ من موافق آب چاه یا لوله کشی برای باغ شهر استفاده شود.

استاندار فارس در ادامه، با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت تسریع در روند اجرای پروژه آزادراه شیراز – اصفهان گفت: این پروژه هم اینک در مرحله نصب علائم ایمنی، نیوجرسی و راه‌اندازی پایگاه‌های اورژانس، هلال احمر و پلیس قرار دارد و برای این کار نیز اعتبار و نقدینگی نیاز است.

ایمانیه افزود: از دی ماه سال گذشته تاکنون حدود ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار برای آزادراه جذب شده که کار بی نظیری است که در طول تاریخ ۱۱ ساله احداث آزادراه جذب این میزان پول طی هفت ماه بی سابقه است و امیدوارم تا پایان شهریورماه بتوانیم حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال منابع دیگر به پروژه کمک شود.

نماینده عالی دولت در فارس گفت: وزیر راه و شهرسازی نیز در سفر هفته گذشته خود در مصاحبه‌ای اعلام کرد که در هفته پایانی شهریورماه از ۶ قطعه آزادراه شیراز – اصفهان بهره برداری می‌شود و طبیعتا ایمنی همچنان خط قرمز ما است. علایم ایمنی آزادراه و سازه‌های اورژانس هلال احمر پلیس و… نیاز به اعتبار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.