خانه / اجتماعی / آزادی زندانی جرائم غیرعمد در شیراز و ساخت و مرمت ۵۰ منزل محروم، هدیه خیرین و گروه‌های جهادی سپاه محمد رسول الله شیراز در ایام شعبانیه
آزادی زندانی جرائم غیرعمد در شیراز و ساخت و مرمت ۵۰ منزل محروم، هدیه خیرین و گروه_های جهادی سپاه محمد رسول الله شیراز در ایام شعبانیه

آزادی زندانی جرائم غیرعمد در شیراز و ساخت و مرمت ۵۰ منزل محروم، هدیه خیرین و گروه‌های جهادی سپاه محمد رسول الله شیراز در ایام شعبانیه

خبرنگار: فاطمه اسدزاده، عکاس خبری: محمد کاظم تابنده

به گزارش فاطمه اسدزاده خبرنگار شهرسبز از شیراز، سرهنگ پاسدار غلامعلی احمدی جابری در جمع خبرنگاران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، با تشریح فعالیت‌های بسیج سازندگی این ناحیه اظهار داشت: فاصله زیادی از ۲۲ بهمن سال جاری نداریم و خلق این حماسه جای تبریک به این ملت بزرگ دارد که با همه تبلیغات منفی دشمنان، با حضور در این جشن بزرگ و‌خلق حماسه بزرگ با رهبری و شهدا تجدید بیعت کردند.

وی با بیان اینکه به مناسبت اعیاد بزرگ ماه شعبان و همچنین دهه فجر، و در این روز‌های پایانی سال جاری برنامه‌هایی اجرا شده و یا در دست اجراست، تصریح کرد: از آنجا که ماموریت سپاه و بسیج خدمت به مردم است و امنیت پایدار یکی از این خدمات است که با سازماندهی بالغ بر ۱۱۰ گروه جهادی بسیج فعال در پایگاه‌های مقاومت، برنامه‌های کاربردی خدمات‌رسانی را ارائه می‌دهند.

سرهنگ احمدی جابری با اشاره به اینکه برخی گروه‌های جهادی این ناحیه در سطح ملی به خدمات‌رسانی می‌پردازند، مسکن را یکی از عمده‌ترین مشکلات مردم عنوان کرد و گفت: در سال جاری ۵۰ منزل محروم در حوزه ساخت یا مرمت آغاز شد و ۴۱ مورد تاکنون توسط گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی با همراهی معتمدین و خیرین انجام شده است. 

فرمانده سپاه ناحیه محمد رسول‌الله شیراز با اشاره به همکاری شهرداری و شورای شهر، و قرارگاه احمدبن موسی در این کار، ادامه داد: آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد مالی از دیگر فعالیت‌های این ناحیه است که با زندانی شدن این افراد خانواده‌هایشان هم دچار بحران شده بودند که با همراهی ستاد دیه مبلغ ۶۴۵ میلیون تومان جمع‌آوری و تعداد ۵۲ زندانی آزاد و در دهه فجر به آغوش خانواده بازگشتند.

وی با اشاره به اینکه این کار فقط توسط یکی از گروه‌های جهادی ما انجام شده، به فعالیت گروه جهادی یاوران امیرالمؤمنین (ع) اشاره کرد و افزود: ۲۵۰ میلیون تومان توسط این گروه جهادی با همراهی خیرین برای کودکان بی‌سرپرست جمع آوری شده است.

سرهنگ احمدی جابری با اشاره به دیگر گروه‌های جهادی و فعالیت‌های آنها، تهیه لوازم التحریر به ارزش ۴ میلیارد تومان توسط گروه‌های جهادی دانش‌آموزی و فرهنگیان، تامین کمک هزینه درمان و کمک هزینه اربعین با بیش از ۹۰۰ میلیون تومان، تهیه ۴۱ سری جهیزیه و‌کمک به ازدواج آسان توسط قرارگاه جهادی حضرت رسول، و تهیه موردی وسایل منزل مثل تهیه بهاری، تلویزیون و امثالهم به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را از جمله این فعالیت‌ها عنوان کرد. 

فرمانده سپاه ناحیه محمد رسول‌الله شیراز به جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: بسیجیان این ناحیه بالغ بر ۲۵۰ نشست بصیرتی به ویژه با موضوع انتخابات و نیاز به حضور پرشور در این رویداد بزرگ ملی برگزار کرده است تا با زبان روشنگری به نظام مقدس‌مان کمک کنیم.

سرهنگ احمدی جابری تاکید کرد: اگر ایران قوی و امنیت پایدار می‌خواهیم نیاز به مشارکت حداکثری در انتخابات داریم.

به گفته وی، هر خیری که دوست دارد در حوزه‌های مختلف کمک کند و نمی‌داند از کجا شروع کند، ما در بسیج سازندگی و سپاه آمادگی جذب این همکاری و جذب کمک‌های نقدی را داریم تا به دست محق‌ترین افراد برسانیم.

وی گفت: ۱۵۰ گوسفند در این ایام قربانی و در اختیار خانواده‌های محروم در ناحیه محمد رسول‌الله شیراز قرار گرفته است.

در ادامه، علی‌رضا جهاندیده مسئول بسیج سازندگی ناحیه محمد رسول‌الله شیراز با بیان اینکه ۱۰ منزل محروم را از صفر تا صد ساخته و امروز در روز میلاد امام سجاد (ع) تحویل می‌شود و ۴۲ مورد مرمت را داشتیم.

وی با اشاره به آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی گفت: این اقدام از سالروز میلاد امیرالمومنین (ع) آغاز شد که ۴مورد آزادی برای زنان سرپرست خانوار بود و مابقی آقایان و مجموعا تا کنون با جمع‌آوری ۴۵ میلیون تومان آزاد شدند.

جهاندیده گفت: همه این اقدامات مربوط به ۶ماه دوم سال از مهرماه تا کنون است و یکی از گروه‌های جهادی ما در اول هر ماه قمری نذر برای سلامتی امام زمان ۱۰ مورد قربانی دارد.

عکاس: محمد کاظم تابنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.