خانه / استان / دوره آموزشی نماز کلید بهشت در آموزش و پرورش کازرون برگزار شد
دوره آموزشی نماز در آموزش و پرورش کازرون/ ایمان مرتجز
دوره آموزشی نماز در آموزش و پرورش کازرون/ ایمان مرتجز

دوره آموزشی نماز کلید بهشت در آموزش و پرورش کازرون برگزار شد

در آستانه ی ماه محرم؛

دوره آموزشی نماز کلید بهشت در آموزش و پرورش کازرون برگزار شد

با حضور حدود ۵۰ مربی سواد آموزی دوره آموزشی عملی نماز با عنوان «کلید بهشت» در آموزش و پرورش کازرون برگزار شد.

به گزارش ایمان مرتجز، طرح آموزش عملی نماز با عنوان کلید بهشت با حضور معاون متوسطه آموزش و پرورش، روسای حوزه علمیه برادران و خواهران، نماینده امام جمعه و حدود  ۵۰ آموزشیار نهضت سواد آموزی کازرون در سالن اجتماعات باشگاه فرهنگیان این شهر برگزار شد.

این برنامه با همکاری حوزه سواد آموزی آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز کازرون آغاز و شرکت کنندگان در این دوره از حضور اساتید برجسته و مبلغان بهره مند شدند.

رضا جاویدی، معاون متوسطه آموزش و پرورش کازرون در مراسم افتتاحیه این طرح ضمن اشاره به همزمانی آغاز این دوره با شروع ماه محرم، اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) هم بخاطر برپایی نماز بود.

وی ضمن تاکید بر اهمیت اقامه صحیح نماز به ویژه در بین بزرگسالان گفت: این طرح با هدف اشاعه فرهنگ نماز در بین مخاطبین بزرگسال و تصحیح مراحل آن در بین سوادآموزان در حال برگزاری است.

جاویدی افزود: والدین کم سواد و بی سواد می خواهند این گونه مسایل را به فرزندان خود آموزش دهند و اگر خود به درستی بلد نباشند، آموزش اشتباه سبب مشکلاتی برای فرزندان می شود.

معاون متوسطه آموزش و پرورش کازرون هدف از برگزاری این طرح را  تقویت نحوه تلفظ صحیح نماز، آشنایی سواد آموزان با ضرورت اقامه نماز، علاقه مندی به خواندن نماز و رعایت احکام آن، آشنایی سوادآموزان با برخی از احکام نماز، تشویق و ترغیب سواد آموزان به برپایی نماز و تقویت نگرش سوادآموزان به قرائت صحیح نماز دانست و گفت: نماز ستون دین و از واجبات الهی است که توجه به آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تاکید به آموزش دهندگان بر آموزش ها و توجه به برپایی نماز، گفت: به تجربه معلمی خود دیده ام دانش آموزانی که انس واقعی با نماز دارند، از بدی ها و منکرات به دور هستند.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین صحرایی، ریاست حوزه علمیه صالحیه کازرون، طی سخنان مبسوطی به جایگاه و اهمیت نماز در دین اسلام پرداختند.

گفتنی است این دوره طی دو روز، صبح و بعد از ظهر برگزار گردید.

دوره آموزشی نماز در آموزش و پرورش کازرون/ ایمان مرتجز
دوره آموزشی نماز در آموزش و پرورش کازرون/ ایمان مرتجز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.