خانه / استان / دوره آموزشی نماز کلید بهشت در آموزش و پرورش کازرون برگزار شد
دوره آموزشی نماز در آموزش و پرورش کازرون/ ایمان مرتجز
دوره آموزشی نماز در آموزش و پرورش کازرون/ ایمان مرتجز

دوره آموزشی نماز کلید بهشت در آموزش و پرورش کازرون برگزار شد

در آستانه ی ماه محرم؛

دوره آموزشی نماز کلید بهشت در آموزش و پرورش کازرون برگزار شد

با حضور حدود ۵۰ مربی سواد آموزی دوره آموزشی عملی نماز با عنوان «کلید بهشت» در آموزش و پرورش کازرون برگزار شد.

به گزارش ایمان مرتجز، طرح آموزش عملی نماز با عنوان کلید بهشت با حضور معاون متوسطه آموزش و پرورش، روسای حوزه علمیه برادران و خواهران، نماینده امام جمعه و حدود  ۵۰ آموزشیار نهضت سواد آموزی کازرون در سالن اجتماعات باشگاه فرهنگیان این شهر برگزار شد.

این برنامه با همکاری حوزه سواد آموزی آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز کازرون آغاز و شرکت کنندگان در این دوره از حضور اساتید برجسته و مبلغان بهره مند شدند.

رضا جاویدی، معاون متوسطه آموزش و پرورش کازرون در مراسم افتتاحیه این طرح ضمن اشاره به همزمانی آغاز این دوره با شروع ماه محرم، اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) هم بخاطر برپایی نماز بود.

وی ضمن تاکید بر اهمیت اقامه صحیح نماز به ویژه در بین بزرگسالان گفت: این طرح با هدف اشاعه فرهنگ نماز در بین مخاطبین بزرگسال و تصحیح مراحل آن در بین سوادآموزان در حال برگزاری است.

جاویدی افزود: والدین کم سواد و بی سواد می خواهند این گونه مسایل را به فرزندان خود آموزش دهند و اگر خود به درستی بلد نباشند، آموزش اشتباه سبب مشکلاتی برای فرزندان می شود.

معاون متوسطه آموزش و پرورش کازرون هدف از برگزاری این طرح را  تقویت نحوه تلفظ صحیح نماز، آشنایی سواد آموزان با ضرورت اقامه نماز، علاقه مندی به خواندن نماز و رعایت احکام آن، آشنایی سوادآموزان با برخی از احکام نماز، تشویق و ترغیب سواد آموزان به برپایی نماز و تقویت نگرش سوادآموزان به قرائت صحیح نماز دانست و گفت: نماز ستون دین و از واجبات الهی است که توجه به آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تاکید به آموزش دهندگان بر آموزش ها و توجه به برپایی نماز، گفت: به تجربه معلمی خود دیده ام دانش آموزانی که انس واقعی با نماز دارند، از بدی ها و منکرات به دور هستند.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین صحرایی، ریاست حوزه علمیه صالحیه کازرون، طی سخنان مبسوطی به جایگاه و اهمیت نماز در دین اسلام پرداختند.

گفتنی است این دوره طی دو روز، صبح و بعد از ظهر برگزار گردید.

دوره آموزشی نماز در آموزش و پرورش کازرون/ ایمان مرتجز
دوره آموزشی نماز در آموزش و پرورش کازرون/ ایمان مرتجز

مطلب پیشنهادی

میزان بارندگی در کازرون از سال 40 تا 94

تحلیل بارندگی ۵۴ ساله کازرون

به گزارش محمودرضا پولادی؛ آیا مایلید که از وضعیت بارندگی سال های گذشته در کازرون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.