خانه / فرهنگی / آموزش / رزمایش پدافند غیرعامل در مدارس کازرون برگزار شد
رزمایش پدافند غیرعامل در هنرستان امام خامنه ای کازرون/ عکس: ایمان مرتجز
رزمایش پدافند غیرعامل در هنرستان امام خامنه ای کازرون/ عکس: ایمان مرتجز

رزمایش پدافند غیرعامل در مدارس کازرون برگزار شد

رزمایش پدافند غیرعامل با حضور امدادگران و کارکنان دستگاه های اجرایی مرتبط در هنرستان نمونه دولتی امام خامنه ای کازرون برگزار شد.

به گزارش ایمان مرتجز، این رزمایش با صدای زنگ مدرسه، به عنوان زلزله فرضی، آغاز شد و دانش آموزان خود را به مناطق امن شامل محوطه باز حیاط مدرسه، کنار ستون های، دیوار و پله ها، زیر صندلی ها، چارچوب درها و سایر مناطق امن رساندند.

در ادامه این رزمایش نیروهای امدادی سپاه پاسداران و جمعیت هلال احمر نیز خود را به محل حادثه رساندند و مجروح های فرضی را پس از کمک های اولیه مورد نیاز در محل حادثه و فوریت های پزشکی مانند آتل بندی و بستن زخم، به آمبولانس ها انتقال دادند.

سپس خودروهای آتش نشانی نیز برای مهار آتش سوزی ایجاد شده وارد عمل شد.

امیرحسین مرادی، معاون سیاسی فرمانداری شهرستان کازرون، در این مراسم و جمع دانش آموزان اظهار داشت: با توجه به حادثه خیز بودن کشور ایران، برنامه ریزی و آمادگی برای مقابله با حوادث و بحران ها در همه ایام و فصول باید وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش های امدادی در مدارس گفت: نسل جوان قدرت فکری و بدنی بیش تری دارند و در حادثه زلزله سال گذشته در غرب کشور هم نیروهای جوان در قالب گروههای مختلف امدادگر، بسیجی و … حضور داشتند.

معاون سیاسی فرمانداری شهرستان کازرون گفت: ارتقای سطح آمادگی در مقابل حوادث مختلف و اجرای اینگونه رزمایش ها باعث می شود در زمان وقوع حادثه واقعی کمترین تلفات را داشته باشیم.

عبدالرضا یزدانی، سرپرست آموزش و پرورش کازرون، نیز در حاشیه برگزاری این رزمایش اظهار داشت: بخش عمده ای از آمادگی در قبال تهدیدها، ماحصل همفکری دانش آموزان با معلمان و مسئولان مربوطه این امر و اجرای این مانورها است؛ با تسلط بر این اطلاعات می توان عنصری مقاوم در برابر بحران ها و تهدیدها بود.

گفتنی است رزمایش پدافند غیرعامل توسط فرمانداری، آموزش و پرورش، بسیج دانش آموزی، سپاه شهرستان، آتش نشانی و هلال احمر کازرون اجرا گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.