خانه / اجتماعی / آموزش و پرورش کازرون؛ آغاز اکران فیلم‌های جشنواره بین المللی فیلم رشد در کازرون
آغاز اکران فیلم‌های جشنواره بین المللی فیلم رشد در کازرون

آموزش و پرورش کازرون؛ آغاز اکران فیلم‌های جشنواره بین المللی فیلم رشد در کازرون

اکران فیلم های چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد همزمان با شیراز و دیگر شهرستان های استان فارس در کازرون برای دانش آموزان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش این شهر در ابتدای آیین افتتاحیه چهل و هشتمین جشنواره فیلم رشد که در کانون شهدای رضوان این شهر برگزار شد توجه به اهمیت فیلم آموزشی و تربیتی و نقش آن در یادگیری و یاددهی دانش آموزان و تشویق و ترغیب هنرمندان برجسته به تهیه و ساخت فیلم های علمی آموزشی و تربیتی، ارتقای کمی و کیفی فیلم های آموزشی و تربیتی را از مهم ترین اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.

محمود بتوان با بیان اینکه از طریق کتاب های درسی به تنهایی نمی‌توان مطالب و پیام های آموزشی را به دانش آموزان منتقل کرد، افزود: فیلم یکی از شیوه های آموزشی غیر مستقیم است که می توان توسط آن نکات آموزشی لازم را به کودکان و نوجوانان انتقال داد.

وی در تشریح اهداف برگزاری این جشنواره خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ بکارگیری فیلم آموزشی در فرایند آموزش و برنامه های درسی، آگاهی از تحولات و نوآوری های علمی، تبادل هنری و فرهنگی بین کشورها و بهره گیری از توانایی صنعت سینما در مدارس، انتقال اندیشه دینی و کرامت انسانی به نسل جوان و ایجاد نشاط علمی و تربیتی از دیگر اهداف برگزاری جشنواره فیلم رشد است که به طور قطع سبب آموزش سبک زندگی دینی به دانش آموزان می شود.

همچنین زهرا نعیمی، دبیر اکران فیلم های جشنواره بین المللی فیلم رشد در کازرون، در حاشیه این مراسم گفت: بیش از ۵۵ فیلم با موضوع علمی، تربیتی و آموزشی از کشورهای مختلف به مدت یک هفته برای دانش آموزان هر سه مقطع تحصیلی به نمایش گذاشته می شود.

نعیمی ادامه داد: در این جشنواره هر فیلم پس از نمایش توسط کارشناسان نقد و بررسی خواهد شد.

دبیر اکران فیلم های جشنواره بین المللی فیلم رشد در کازرون افزود: این جشنواره از ۱۳ تا ۱۷ بهمن ماه به کار خود ادامه می دهد و اجرای فیلم در چهار سانس که هر سانس با حضور حدود ۱۵۰ دانش آموز کازرونی خواهد بود، برگزار می شود.

وی در ادامه گفت: در جشنوار امسال، حدود ۳ هزار دانش آموز از فیلم های تهیه شده، استفاده خواهند کرد.

وب سایت رسمی آموزش و پرورش کازرون

http://kazeroon.fars.medu.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.