خانه / فرهنگی / آموزش / تجلیل از فعالان برنامه مدارس مروج سلامت در آموزش و پرورش کازرون

تجلیل از فعالان برنامه مدارس مروج سلامت در آموزش و پرورش کازرون

همایش تجلیل از فعالان برنامه مدارس مروج سلامت شهرستان در آموزش و پرورش کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، در آیینی با حضور رییس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش فارس، رییس گروه سلامت جوانان و نوجوانان و مدارس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر و معاونین آموزش و پرورش، ریاست شبکه بهداشت و درمان، مدیران و مربیان مدارس شهرستان کازرون و جمعی از مسئولین شهرستان، از فعالان برنامه مدارس مروج سلامت در سالن اجتماعات کانون فرهنگی تربیتی شهید عسکری تجلیل شد.

امیرحسین جمشیدی، مدیر آموزش و پرورش کازرون، با بیان اینکه جریان آموزش نیاز به سلامت جسم و روح دارد، اظهار داشت: همه دانش‌آموزان باید از مواد غذایی سالم استفاده کنند تا به اهداف مهمی چون کسب موفقیت تحصیلی، رشد و تکامل مطلوب، و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها برسند.

وی با اشاره به علاقه زیاد نوجوانان به استفاده از غداهای آماده و تبعات منفی آن بر سلامت، افزود: خانواده ها باید استفاده از این نوع غذاها مدیریت کنند.

مدیر آموزش و پرورش کازرون گفت: از نظر روحی و روانی هم دانش آموزان نیاز هست که حمایت شوند. استرس های بی موردی که از لحاظ مسائل مختلف بر دانش آموزان وارد می شود اثرات بسیار مخربی بر آنان دارد. و امر آموزش را با مشکل مواجه می کند.

جمشیدی ادامه داد: البته استرس تا حدی لازم است که فرد بتواند دقت و تمرکز خود را بالا ببرد، اما نه استرس زیادی که باعث بروز رفتارهای غیرعادی در دانش آموز شود.

سپس محمدعلی زارعی، رییس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش فارس، گفت: برنامه جامع آموزش سلامت در مدارس، ارائه خدمات بالینی، سلامت محیط، بهبود تغذیه، تحرک فیزیکی، ارتقای سلامت کارکنان، ارائه خدمات سلامت روان و مشاوره و مشارکت والدین در اجرای برنامه‌های ارتقای سلامت از اصول ۸ گانه برنامه مدارس مروج سلامت است که اخیرا سفیر سلامت هم به آن اضافه شده است.

وی با بیان اینکه بوفه های مدارس نقش موثری در تغذیه سالم دانش آموزان دارند، گفت: باید توجه بیشتری به بوفه بهداشتی و اتاق بهداشت مدارس و در کنار آن پایگاه سلامت دانش آموزی صورت بگیرد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون نیز گفت: برنامه مدارس مروج سلامت با هدف ارتقای سلامت جسمی و روحی دانش آموزان توسط مربیان بهداشت مدارس و کارشناسان بهداشت در مدارس اجرا می‌شود.

گفتنی است در این برنامه مربیان بهداشت و مدیران مدرسه دارای نشان پنج ستاره در شهرستان کازرون مورد تجلیل قرار گرفتند.

کانال اخبار آموزش و پرورش کازرون در سروش

http://sapp.ir/apkazeroon

******************

وب سایت رسمی آموزش و پرورش کازرون

http://kazeroon.fars.medu.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.