خانه / فرهنگی / آموزش / معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش فارس: با سرمایه گذاری در آموزش و پرورش جامعه ای امن تر و آرام تر خواهیم داشت

معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش فارس: با سرمایه گذاری در آموزش و پرورش جامعه ای امن تر و آرام تر خواهیم داشت

معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش فارس در مراسم تجلیل از معلمان نمونه کازرون، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: ارزشِ دانش در کشورها، تعیین کننده ی آینده ی دنیا است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، مراسم تجلیل از معلمان نمونه، خانواده های شهدای فرهنگی و بازنشستگان سال جاری آموزش و پرورش کازرون با حضور معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش فارس برگزار شد.

معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش فارس ضمن تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید آیت اله مطهری اظهار داشت: اگر به تمدن های چندین هزار ساله برگردیم می بینیم که از همان زمان هم در باب مقام معلم در فرهنگ ها و مذاهب مختلف سخنان زیادی گفته شده است.

دکتر بهزاد نوروزی ادامه داد: اما کامل ترین و زیباترین سخن را امام علی(ع)، با آن درجه بالا از شجاعت و علم، می گوید، آنجا که می فرمایند: اگر کسی کلمه ای را به من بیاموزد مرا تا آخر عمر بنده خود کرده است. که این نگاه ارزش های اسلامی و بزرگان دینی ما است.

وی با بیان اینکه دانش آموز به هر جا برسد تحت تاثیر معلمش بوده است، افزود: عقاید و باورهایی که کودکان با آن بزرگ می شوند، تا آخر عمر با آنان ماندگار است.

 معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: پژوهش ها نشان میدهد که بسته به اینکه دانش آموز از چه معلمی خوشش بیاید راه او را ادامه می دهد و معلمین ما در تصمیمات ناخودآگاه دانش آموزان تاثیر دارند.

دکتر نوروزی با بیان اینکه معلمی هنر است، اظهار داشت: نیروی انسانی زیربنای توسعه است و این مهارت و هنر معلم می باشد که بتواند نیروی انسانی خردمند و کارآمد تربیت کند.

وی با اشاره به شرایط سخت فعلی گفت: شرایط سخت زمانی پشت سر گذاشته می شود که باورهای دانش آموزان از امید، تلاش، سخت کوشی و ارزش های دینی و ملی ما آموزش ببیند و ساخته شود.

معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش فارس در ادامه صحبت های خود به بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری منتشر شده اشاره کرد و افزود: بر اساس این بیانیه دانش سرمنشا عزت می باشد و به همین خاطر است که ارزشِ دانش، تعیین کننده آینده ی دنیا است.

دکترنوروزی ادامه داد: این نشنان دهنده ی جایگاه تاثیرگذاری معلم است و هر چقدر در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنیم به طور حتم جامعه ای امن تر و آرام تر خواهیم داشت.

وی با اشاره به حضور بازنشستگان سال جاری آموزش و پرورش کازرون در این مراسم گفت: باید قدر و منزلت بازنشستگان حفظ شود و در تصمیمات مهم و کلیدی از نظرات آنان استفاده نمود.

در ادامه معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش فارس حضور پررنگ مسئولان شهرستان کازرون در این جلسه را نشان دهنده ی باور و ایمان آنان به آموزش و پرورش دانست و گفت: این نقطه امیدی ایجاد می کند که در آینده این شهرستان پیشرفت های بیشتری را نیز تجربه خواهد کرد.

گفتنی است در این مراسم از ۱۵ معلم نمونه استانی و منطقه ای، ۲۸ خانواده شهید فرهنگی و ۸۰ بازنشسته سال جاری آموزش و پرورش کازرون با اهدای شاخه گل، لوح سپاس و هدیه تجلیل بعمل آمد.

کانال اخبار آموزش و پرورش کازرون در سروش

http://sapp.ir/apkazeroon

******************

وب سایت رسمی آموزش و پرورش کازرون

http://kazeroon.fars.medu.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.