خانه / فرهنگی / آموزش / برگزاری جشن عاطفه ها در مدارس باعث کاشتن نهال محبت و نوع دوستی بین دانش آموزان می شود
برگزاری جشن عاطفه ها در مدارس باعث کاشتن نهال محبت و نوع دوستی بین دانش آموزان می شود

برگزاری جشن عاطفه ها در مدارس باعث کاشتن نهال محبت و نوع دوستی بین دانش آموزان می شود

آیین مهر عاطفه‌ها در دبستان دخترانه حاج رفان کازرون با حضور پرشور دانش آموزان و برخی مسئولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش این شهر در حاشیه برگزاری مراسم جشن عاطفه ها گفت: برگزاری جشن عاطفه‌ها در مدرسه‌ها باعث کاشتن نهال محبت، نوع‌دوستی و همیاری در بین دانش‌آموزان است.

هادی زال زاده هدف از برگزاری جشن عاطفه ها را احیای ارزش های دینی و توسعه فرهنگ انفاق و احسان و نیکوکاری در جامعه ذکر کرد و افزود: هرعملی که ما را به مبدا آرامش نزدیک تر کند نیکی است و جشن نیکوکاری و عاطفه ها می تواند به ما گوشزد کند که خوشبختی دو طرفه است.

رییس کمیته امداد امام خمینی شهرستان کازرون در جمع دانش آموزان دبستان دخترانه حاج رفان هدف از برپایی این جشن را حمایت از دانش آموزان بی بضاعت و ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری و کمک به نهادینه شدن فرهنگ نوع دوستی عنوان کرد .

بیژن سهرابی با بیان اینکه کمیته امداد نهادی است که در اسفندماه ۱۳۵۸ به دستور امام خمینی(ره) با هدف کمک به نیازمندان تاسیس شده، افزود: ۷۰۰ دانش آموز نیازمند تحت پوشش این نهاد در کازرون می باشند، که با کمک خیرین قبل از شروع سال تحصیلی توانستیم وسایل مورد نیاز ۲۵۰ نفر از آنها را تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه ۲۴ هزار پاکت بین دانش آموزان ۱۱۵ مدرسه در کازرون توزیع شده است، اضافه کرد: سال گذشته بیش از ۳۷ میلیون تومان کمک های نقدی و غیرنقدی در مدارس جمع آوری و بین دانش آموزان نیازمند توزیع گردید و نیز ۱۴ میلیون تومان هم از طریق کمیته امداد به دانش آموزان بی بضاعت اهدا شد. 

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کازرون در پایان گفت: آرزو می کنیم هیچ دانش آموزی به خاطر مسائل مالی از تحصیل باز نماند، چون این امر انحرافات و آسیب به خانواده و اجتماع را به دنبال خواهد داشت.

گفتنی است کمک های جمع آوری شده در هر مدرسه برای کمک به دانش آموزان نیازمند همان مدرسه در نظر گرفته می شود و در صورت نبود دانش آموز نیازمند در مدرسه، این کمک ها به دانش آموزان نزدیک ترین مدرسه اهدا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.