خانه / فرهنگی / آموزش / سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش ‌و پرورش فارس: در دوره اولِ ابتدایی، اولویت آموزش مهارت ها به دانش آموزان است
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش ‌و پرورش فارس

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش ‌و پرورش فارس: در دوره اولِ ابتدایی، اولویت آموزش مهارت ها به دانش آموزان است

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش ‌و پرورش فارس در جمع معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی مناطق غرب فارس:

مدرسه جایگاه تحقق آمال بلند نسل جدید ایران است/ در دوره اولِ ابتدایی، اولویت آموزش مهارت ها به دانش آموزان است

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس در کازرون با بیان اینکه آموزش و پرورش باید فرهنگ را به سایر سطوح جامعه انتقال دهد، گفت: مدرسه جایگاه تحقق آمال بلند نسل جدید ایران است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، محمد فیاض پور در جلسه آموزشی معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی مناطق غرب فارس پیرامون برنامه ویژه مدرسه (بوم) اظهار داشت: آموزش و پرورش رکن اساسی پیشرفت هر جامعه ای است.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: از دیدگاه کلان نگر در کشور ما هم چنین دیدگاهی وجود دارد، ولی در حوزه اجرا و عمل این بها و جایگاه و شأنی که برای آموزش و پرورش باید قائل شوند، به نسبت کافی عمل نمی شود.

وی با اشاره به اینکه ما باید با نگاه به پشتوانه ملی، دینی و مذهبی خود به سمت جلو حرکت کنیم، افزود: آموزش و پرورش باید موتور محرکه این حرکت باشد و فرهنگ کار کردن، زندگی اجتماعی، مشارکت پذیری و .. را به سایر سطوح جامعه انتقال داده و نسل های مشارکت جو تربیت کند و در این وظیفه مخصوصا نقش معلمین در مدرسه بسیار مهم است.

فیاض پور با بیان اینکه مدرسه جایگاه تحقق آمال بلند نسل جدید ایران است، گفت: مدرسه کانون خلق دنیای آینده است و آموزش و پرورشی موفق خواهد بود که آینده نگرانه برنامه ریزی، حرکت و اقدام کند.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با تاکید بر اینکه فارس از استان های پیشرو کشور از حیث تمدن و مدنیت تا تقدس و مذهب می باشد، افزود: باید با تلاش همگانی آموزش و پرورش استان را به جایگاه شایسته خود برسانیم.

وی با بیان اینکه برنامه های هجده گانه آموزش ابتدایی به آموزش و پرورش مناطق و شهرستان ها ابلاغ شده است، هدف از برگزاری این جلسه را ایجاد وحدت رویه در کارها، تبیین برنامه ی سال تحصیلی جدید، بررسی روش های اجرای خلاقانه و مناسب برنامه ها و تبادل نظر عنوان کرد و گفت: در دوره اولِ ابتدایی، اولویت آموزش مهارت ها به دانش آموزان است.

 وی با اشاره به نیروهایی که امسال به صورت حق التدریس به مجموعه آموزش و پرورش ملحق شده اند، اولویت کاری معاونت آموزش ابتدایی را برگزاری کارگاه های توانمندسازی برای آنان عنوان نمود.

گفتنی است جلسه آموزشی معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی مناطق غرب فارس پیرامون برنامه ویژه مدرسه به میزبانی کازرون در سالن جلسات باشگاه فرهنگیان این شهر برگزار گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.