خانه / فرهنگی / آموزش / برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل با حضور امدادگران و کارکنان دستگاه های اجرایی مرتبط در دبیرستان خیرساز حاج حسین احمدی کازرون
برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل با حضور امدادگران و کارکنان دستگاه های اجرایی مرتبط در دبیرستان خیرساز حاج حسین احمدی کازرون

برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل با حضور امدادگران و کارکنان دستگاه های اجرایی مرتبط در دبیرستان خیرساز حاج حسین احمدی کازرون

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، این رزمایش با صدای زنگ مدرسه، به عنوان زلزله فرضی، آغاز شد و دانش آموزان خود را به مناطق امن شامل محوطه باز حیاط مدرسه، کنار ستون های، دیوار و پله ها، زیر صندلی ها، چارچوب درها و سایر مناطق امن رساندند.

در ادامه این رزمایش نیروهای امدادی اورژانس و جمعیت هلال احمر نیز خود را به محل حادثه رساندند و مجروح های فرضی را پس از کمک های اولیه مورد نیاز در محل حادثه و فوریت های پزشکی مانند آتل بندی و بستن زخم، به آمبولانس ها انتقال دادند.

سپس خودروهای آتش نشانی نیز برای مهار آتش سوزی ایجاد شده وارد عمل شد.

امیرحسین جمشیدی، مدیر آموزش و پرورش کازرون، در حاشیه این مراسم اظهار داشت: با توجه به حادثه خیز بودن کشور ایران، برنامه ریزی و آمادگی برای مقابله با حوادث و بحران ها در همه ایام و فصول باید وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش های امدادی در مدارس گفت: نسل جوان قدرت فکری و بدنی بیش تری دارند و در حوادث گذشته هم نیروهای جوان در قالب گروههای مختلف امدادگر، بسیجی و … حضور موثری در صحنه ها داشته اند.

مدیر آموزش و پرورش کازرون گفت: ارتقای سطح آمادگی در مقابل حوادث مختلف و اجرای اینگونه رزمایش ها باعث می شود در زمان وقوع حادثه واقعی کمترین تلفات را داشته باشیم.

امیرحسین جمشیدی ادامه داد: بخش عمده ای از آمادگی در قبال تهدیدها، ماحصل همفکری دانش آموزان با معلمان و مسئولان مربوطه این امر و اجرای این مانورها است؛ با تسلط بر این اطلاعات می توان عنصری مقاوم در برابر بحران ها و تهدیدها بود.

گفتنی است رزمایش پدافند غیرعامل توسط فرمانداری، آموزش و پرورش، بسیج دانش آموزی، آتش نشانی، اورژانس، و هلال احمر کازرون اجرا گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.