خانه / فرهنگی / آموزش / شهردار کازرون: کتابخانه های عمومی می توانند بعنوان یکی از نهادهای فرهنگی نقش مهمی را در آموزش شهروندی ایفا کنند
کتابخانه های عمومی می توانند بعنوان یکی از نهادهای فرهنگی نقش مهمی را در آموزش شهروندی ایفا کنند

شهردار کازرون: کتابخانه های عمومی می توانند بعنوان یکی از نهادهای فرهنگی نقش مهمی را در آموزش شهروندی ایفا کنند

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون روز گذشته خانم ندا زنگنه کازرونی نژاد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون و هیئت همراه با مهندس مهرورز شهردار کازرون دیدار وگفتگو کردند.

در ابتدای این نشست شهردار کازرون ضمن خوشامد گویی به میهمانان اظهار کرد : یکی از دغدغه های مهم مدیریت شهری ارتقای سطح فرهنگ شهروندی است، تشویق شهروندان به سمت کتاب و کتابخوانی سبب قانون مداری، بصیرت و آگاهی شهروندان می شود.

شهردار کازرون کتابخانه های عمومی را یکی از نهاد های مهم فرهنگی دانست و گفت: کتابخانه ها می توانند با در اختیار گذاشتن بسته های آموزشی به مراجعه کنندگان نقش مهمی در آموزش شهروندی ایفا کنند.

مهندس مهرورز به پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه ها اشاره کرد و گفت: شهرداری کازرون نسبت به پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی متعهد است و تا حد امکان سعی می شود که به موقع پرداخت شود، انتظار داریم که این پرداختی در خود شهر کازرون هزینه شود و نهاد کتابخانه با به روز شدن، بتواند بیش از پیش  فرهنگ مطالعه را در جامعه نهادینه کند.

در ادامه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون ضمن تبریک به مهندس مهرورز بعنوان شهردارکازرون،  گفت : خوشبختانه همکاری و تعامل خوبی بین شهرداری و نهاد کتابخانه وجود دارد.

زنگنه کازرونی نژاد در ادامه خواستار نگاه ویژه شهرداری به کتابخانه های عمومی شد و گفت: اگر در جامعه به کتاب و کتاب خوانی و مقوله فرهنگ توجه شود آن موقع شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و پیشرفت در همه سطوح خواهیم بود که البته این امر نیاز همکاری و همفکری همه دستگاهها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.