خانه / اجتماعی / داوطلب مجلس خبرگان در فارس: مردم نامزد‌های تحول‌خواه و تمدن‌نگر را انتخاب کنند
پیروزمند

داوطلب مجلس خبرگان در فارس: مردم نامزد‌های تحول‌خواه و تمدن‌نگر را انتخاب کنند

به گزارش فاطمه اسدزاده خبرنگار شهرسبز از شیراز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پیروزمند در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی شهرستان اقلید با بیان اینکه نیاز مبرم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب، تحول است، اظهارداشت: تحقق این تحول تاریخی زمانبر است و استقامت چند نسل را در این مسیر می‌طلبد.خبرگان رهبری می‌تواند یکی از شتابدهنده‌های این تحول باشد. شایسته است مردم در این دوره نامزد‌های تحول‌خواه و تمدن‌نگر را انتخاب کنند.

وی با تاکید بر اینکه باطن آزادی به مفهوم غربی آن، بردگی نظام سرمایه‌داری است گفت: این مفهوم از آزادی هویت انسان را از او گرفته و او را به یک حیوان مدرن تبدیل کرده است. این مفهوم تحریف شده دست انسان را از ارتباط با مبدا عالم قطع کرده و مرجعیت را به جای خداوند به تمایلات نفسانی انسان داده است. در نتیجه بشر را به خانواده تک والدینی، ازدواج با همجنس و ازدواج رسمی با حیوانات کشانده است. 

پیروزمند با یادآوری شعار «نه شرقی نه غربی» گفت: این فقط یک شعار سیاسی نبود؛ که ما نمی‌خواهیم از نظر سیاسی زیر بار شوروی سابق یا آمریکا برویم. بلکه به این معنا بود که دکترین و فرهنگ و عامل انگیزش‌بخش ما نه از فرهنگ غرب تغذیه می‌کند و نه از فرهنگ سوسیالیستی شرق. فرهنگ ما از اندیشه علوی تغذیه میکند و مقصدی جز فرهنگ مهدوی ندارد.

داوطلب ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان استان فارس اضافه کرد: عدالت علوی به معنای تساوی و بر محور آزادی عنان گسیخته نیست. در این عدالت اشرافیگری جایی ندارد. در عدالت علوی برخورداری افراد در جهات گوناگون اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی متناسب با مسئولیت‌پذیری افراد در اقامه کلمه توحید است. در عدالت علوی انسان‌ها برای اقامه کلمه توحید تلاش می‌کنند نه برخورداری شخصی خودشان. تحقق عدالت آرمان روشن انقلاب اسلامی است. 

پیروزمند ادامه داد: اما جریان بخشی به این آرمان در گام اول انقلاب دو مانع بزرگ داشت. مانع اول فقدان مفهوم پردازی و تولید دانش متناسب برای این ایده بود و مانع دوم تفکر نظام لیبرالیستی. نظام لیبرالیستی، چون پشتوانه دانشی، رسانه‌ای، سازمانی و اقتصادی و در یک کلمه پشتوانه جهانی دارد، الگوی خود را به کشور‌های در حال توسعه مانند ایران تحمیل می‌کند. جمهوری اسلامی در تحقق عدالت توزیعی گام‌های بلندی برداشته است، اما همانطور که رهبری فرمودند هنوز تا تحقق کامل عدالت علوی فاصله زیادی داریم. دلیل این فاصله همان کوتاهی ما در الگوپردازی و تلاش غرب در تحمیل فرهنگ خود بوده است. 

وی همچنین با ارائه تعریفی از تحول در حکمرانی ولایی گفت:این تحول یعنی برداشتن این دو مانع و ایجاد بستر‌های مناسب برای تحقق ایده تمدن نوین اسلامی؛ بنابراین نیاز مبرم انقلاب اسلامی در گام دوم تحول است. این تحول تاریخی زمانبر است و استقامت چند نسل را در این مسیر می‌طلبد. خبرگان رهبری میتواند یکی از شتاب‌دهنده‌های این تحول باشد. به همین خاطر شایسته است مردم عزیزمان نامزد‌های تحول‌خواه و تمدن‌نگر را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.